poczekaj sekundeczkę
MENU
PROJEKTY AKTUALNE

PROJEKTY ARCHIWALNE
 
  

 DYPLOMY I CERTYFIKATY


 

 

start / ARCHIWUM WYDARZEŃ / 2017/2018
serwis w tej chwili ogląda 10 osób
2017/2018
   | modyf: Mirosław Gutowski 2018-09-21, 08:00 | 1939 odsłon
serwiszglossie

 WYJAZD INTEGRACYJNY WE WRZEŚNIU

Uczniowie klas pierwszych !

Nowy rok szkolny w murach naszego Liceum zaczniecie od 2-dniowego wyjazdu integracyjnego do miejscowości Krutyń. Dzięki temu poznacie się i nawiążecie wzajemne relacje. Pomoże to Wam lepiej odnaleźć się w nowej społeczności szkolnej.

-----------------------------

Osoby przyjęte do Liceum zobowiązane są do wpłacenia 180 zł w sekretariacie szkoły do dnia 20 lipca.

------------------------------

p.prof. Małgorzata Kuzia

 
Dodał: Mirosław Gutowski       20 czerwca 2018r.
Dziękujemy sponsorom wymiany z Francją

 
Dodał: Mirosław Gutowski we współpracy z Eweliną Story       30 czerwca 2018r.
Wspólny czas w Domu Pomocy Społecznej

 Wolontariusze uprzyjemnili czas mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej programem o tematyce wakacyjnej. Wspólne chwile przebiegły na śpiewaniu piosenek przywołujących wspomnienia z młodości podopiecznych, między innymi Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Stana Borysa czy Czerwonych Gitar. Wolontariuszki przygotowały też wiersze związane z latem oraz kilka piosenek współczesnych wykonawców.

W podziękowaniu za całoroczną współpracę z rąk Pani Dyrektor DPS-u otrzymaliśmy ręcznie robione serduszka.

Wcześniej młodzież przygotowała również Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, program śwąteczny i wiosenny a także Dzień Matki i Ojca. 

 

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       21 czerwca 2018r.
Turniej rekreacyjny z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa

 

          Z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa w naszej szkole odbył się turniej międzyklasowy. Uczniowe klas pierwszych i drugich stanęli ze sobą w szranki. Pierwsza konkurencja zaskoczyła trochę uczestników, gdyż było nią układanie puzzli z plakatu na czas.

   

Następnie zawodnicy sprawdzili swoją wydolność płuc podczas dmuchania w wędrujący kubek. Potem przyszedł czas na wyścig z przekładanymi gazetami, w którym nie liczył się tylko czas na mecie, ale też kondycja gazet, które lądowały pod stopami uczestników. Jako, że recykling nie jest nam obcy kolejna konkurencja polegała na rzucaniu kulką z gazet.

 

  

Po tej części nastąpił krótki i ciekawy przerywnik. Nasz zaproszony gość Pani Iwona Pszczołowska opowiedziała o chorobach, które są wywoływane najczęściej przez palenie papierosów. Później drużyny musiały uzbierać elementy do kolejnego zadania. Na koniec została przeprowdzona akcja "Rozdawanie ulotek", która była na czas. Po świetnej zabawie przyszedł czas na podliczenie punktów. Zwycięską klasą okazała się II a, za nią I c i II b.

Gratuluję i dziękuję za zaangażowanie we wspólne przedsięwzięcie wszystkim uczestnikom - organizator Elżbieta Monkiewicz

 

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       21 czerwca 2018r.
1 A matematycznie i sportowo

  

18 czerwca klasa 1a wybrała się na wycieczkę rowerową do Dąbrowy. W "Gościńcu" uczniowie wzięli udział w zajęciach Zielonej Szkoły polegających na rozwiązywaniu w grupach zadań matematycznych. Po pracy umysłowej przyszedł czas na ognisko z kiełbaskami, a potem zabawy na wolnym powietrzu. Fajne integrujące zajęcia przeprowadziła z młodzieżą pani Maria Marczak. Szczęśliwie i w dobrych nastrojach wróciliśmy do domu.

p. prof. E. Reut

  

   

 
Dodał: Ewelina Story       19 czerwca 2018r.
Bezpieczne wakacje
Dodał: Zbigniew Mielnik       17 czerwca 2018r.
Turniej Rekreacyjno-Sportowy 2018

 

Sportowcy z Żeroma brali udział w Turnieju Rekreacyjno-Sportowym, cyklicznie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

 

 
 
Dodał: Mirosław Gutowski       15 czerwca 2018r.
Wymiana z Francją

 

Dnia 24 maja 18 przedstawicieli naszej społeczności uczniowskiej wyruszyło do Bretanii, aby ponownie spotkać swoich korespondentów francuskich. Pierwszy przystanek został zaplanowany w Brukseli, gdzie zobaczyliśmy Parlamentarium, Katedrę św. Michała i św. Guduli, Pałac Królewski, Wielki Plac oraz Manneken Pis.

W sobotę wieczorem 26 maja dotarliśmy do Saint-Brieuc. Udaliśmy się do naszych francuskich rodzin, z którymi spędziliśmy weekend.

W poniedziałek 28 maja udaliśmy się na wycieczkę do Mont Saint Michel, gdzie zwiedziliśmy średniowieczne opactwo św. Michała Archanioła. U podnóży Góry św. Michała rejestruje się największą amplitudę pływów w Europie - 15,9 m.

We wtorek 29 maja popłynęliśmy statkiem na wyspę Bréhat oraz zwiedziliśmy opactwo Beauport.

W środę pan 30 maja Jean-Marie Philippe dyrektor naszej partnerskiej szkoły przywitał nas uroczyście, a następnie poszliśmy do Ratusza Saint-Brieuc, w którym wysłuchaliśmy krótkiego koncertu tradycyjnej muzyki bretońskiej, zobaczyliśmy salę ślubów, biuro mera miasta, salę obrad Rady Miejskiej.

W czwartek 31 maja pojechaliśmy do Lannion oraz na wybrzeże różowego granitu.

W piątek 1 czerwca zwiedziliśmy Radę Departamentu oraz spotkaliśmy się z wiceprzewodniczącym Rady Departamentu panem Thibaut Guignard. Natomiast popołudnie spędziliśmy nad oceanem uprawiając sporty wodne.

 

W sobotę 2 czerwca rano pożegnaliśmy naszych korespondentów i udaliśmy się do Paryża.

 

 

W poniedziałek 4 czerwca wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Bartoszyc.

 

 
Dodał: Ewelina Story       13 czerwca 2018r.
Jakub Krzyszkowski finalistą OWE

W dniach 8-10 czerwca, w Lidzbarku Welskim, odbył się etap centralny XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Uczeń klasy II c - Jakub Krzyszkowski, wykazał się ogromną wiedzą i uzyskał tytuł Finalisty Etapu Centralnego OWE.

Zakres tematyczny olimpiady jest bardzo szeroki, obejmuje nie tylko zagadnienia z zakresu ekologii i ochrony środowiska ale także bieżące informacje społeczno-gospodarcze z dziedziny ekologii w Polsce i na świecie.
W uznaniu, za wysoki poziom wiedzy, senaty 64 uczelni wyższych przyznały wstęp na liczne kierunki bez postępowania kwalifikacyjnego, w tym uczelnie medyczne.

Gratulujemy sukcesu!

 

p.prof. Aneta Roś-Kozłowska

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       13 czerwca 2018r.
Kolejne sukcesy matematyków z „Żeromskiego”

 W tegorocznej edycji Kangura troje uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia.

w kategorii Junior – Dominik Słodkowski z klasy 1a

         w kategorii Student – Tomasz Kędzierski z klasy 2a i Ignacy Bok z klasy 3a

Mateusz Bałuch (kl. 3a) zakwalifikował się do X Finału Konkursu Matematycznego organizowany przez PWSZ w Elblągu i W-MODN w Elblągu. Do finału zakwalifikowało się 56 najlepszych uczniów. W finale, który odbył się 6 czerwca b.r., Mateusz zajął 8 miejsce. Relacja na stronie https://pwsz.elblag.pl/x-konkurs-matematyczny.html

 

Gratulujemy:)

p. prof. E. Reut

 
Dodał: Ewelina Story       9 czerwca 2018r.
Mateusz oraz Michał LAUREATAMI

 

Mateusz Bałuch oraz Michał Szaknis 

zostali LAUREATAMI

konkursu IT 2018 oraz Cyberbezpieczeństwo.

Finał odbył się 23 maja w Warszawie.

Gratulujemy!

 
Dodał: Mirosław Gutowski       24 maja 2018r.
Finał Cyberbezpieczeństwa dla Mateusza i Michała

Mateusz Bałuch oraz Michał Szaknis zakwalifikowali się do Wielkiego Finału konkursu IT 2018 oraz Cyberbezpieczeństwo, który zostanie rozegrany 23 maja w Warszawie.

Gratulujemy!

 
Dodał: Mirosław Gutowski       10 maja 2018r.
ZAKWITŁY KASZTANY ...

 ... więc czas na przełomowe zmagania, by sprawdzić dotychczasową wiedzę i otworzyć sobie furtkę na studia.


ROZPOCZĘŁA SIĘ 
MATURA 2018 !!!


Drodzy maturzyści!

Wierzymy, że Wasza ciężka praca da znakomity efekt.


 
Dodał: Mirosław Gutowski       5 maja 2018r.
OSTATNI DZWONEK DLA MATURZYSTÓW LO

   27 kwietnia 2018 roku zabrzmiał ostatni dzwonek dla tegorocznych maturzustów naszego Liceum. Mury naszej "Alma Mater"  opusciło 95 absolwentów, którzy po krótkim odpoczynku 4 maja przystąpią do egzaminu maturalnego. Dziękujemy za 3 lata wspólnej pracy, nauki i przyjaźni oraz życzymy samych najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

>>>foto>>>

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       28 kwietnia 2018r.
Ostani dzień Francuzów w Liceum

 Piątek 19 kwietnia był ostatnim dniem pobytu Bretończyków w naszej szkole. Rano nasi goście uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego oraz niemieckiego. O godz. 10.00 pan starosta Wojciech Prokocki oraz pani dyrektor Anna Jurgilewicz pożegnali grupę francuską i wręczyli drobne upominki. Po spotkaniu zatańczyliśmy poloneza oraz zumbę. Na zakończenie korespondenci francuscy wykonali plakaty z pobytu w Polsce oraz wzięli udział w quizie na temat zwiedzanych miejsc i zabytków.

 

W sobotę 21 kwietnia ze łzami w oczach  francuscy przyjaciele  opuścili nasze miasto.

  

Już wkrótce spotkamy się ponownie, tym razem we Francji.

 
Dodał: Ewelina Story       27 kwietnia 2018r.
Kolejny sukces naszych matematyków

 Nasi uczniowie odnieśli duży sukces w XVI Warmińsko-Mazurskich Zawodach Matematycznych dla szkół ponadgimnazjalnych.Mateusz Bałuch (IIIa) został laureatem tego konkursu, zaś Ignacy Bok (IIIa) - finalistą. Zgodnie z regulaminem uczniowie ci majązagwarantowany indeks na studia matematyczne lub informatyczne na UWM (z możliwością studiowania z indywidualnym programem studiów pod nadzorem opiekuna naukowego). Konkurs odbył się 13 kwietnia i brało w nim udział około 100 reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa oraz uczniowie m.in. z Inowrocławia czy Kwidzyna.

Serdecznie gratulujemy.
p. prof. E. Reut
 
Dodał: Ewelina Story       26 kwietnia 2018r.
DNI OTWARTE JUŻ ZA NAMI

 

   Wtorek i środa (24 i 25 kwietnia) upłynęły w naszej szkole pod znakiem „Drzwi Otwartych". Gościliśmy uczniów ostatnich klas gimnazjum i zachęcaliśmy do przyjścia do naszego LO w nowym roku szkolnym. Gimnazjaliści obejrzeli prezentację naszej szkoły, wzięli udział w quizie z wiedzy ogólnej, a najlepsi wygrali „złote koło”. Dużym powodzeniem cieszyła się prezentacja talentów oraz konkursy w pracowniach przedmiotowych, a także mecz siatkówki „Młodzież LO kontra gimnazjaliści” oraz zwiedzanie całej szkoły.

 

 

 

 

 

 

   Wszyscy goście mogli zabrać gazetki z informacjami o zasadach rekrutacji i skorzystać z poczęstunku.

>>>FOTORELACJA>>>

autor tekstu: p. prof. Agnieszka Kędzierska

 

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       25 kwietnia 2018r.
MICHAŁ SZAKNIS PIERWSZY W POLSCE

 Wiadomość z ostatniej chwili...

Michał Szaknis ponownie zdobył tytuł laureataOlimpiady Wiedzy Technicznej w kategorii elektryczno-elektronicznej zajmując PIERWSZE MIEJSCE W POLSCE.

Michale!! Ogromne gratulacje!!!

Projekt Polskiego Samochodu Elektrycznego, na wzór Tesli, to odpowiednie wyzwanie dla Ciebie. Uskrzydlaj polskie technologie.

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       25 kwietnia 2018r.
TRWAJĄ DNI OTWARTE ŻEROMA
Dodał: Zbigniew Mielnik       24 kwietnia 2018r.
Olimpiada Biologiczna

Jakub Krzyszkowski brał udział w zawodach II stopnia Olimpiady Biologicznej i uzyskał wysoki wynik.

Znalazł się wśród czterech uczniów z Olsztyna i Elbląga, którzy uzyskali najwyższe wyniki.

Zajmując III miejsce w Okręgu został uhonorowany nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Gratulujemy kolejnego ogromnego sukcesu!

p. prof. Aneta Roś-Kozłowska

 
Dodał: Mirosław Gutowski       23 kwietnia 2018r.
Konkurs IT i Cyberbezpieczeństwo

etap szkolny 25 kwietnia !!!

kliknij w baner, by zobaczyć szczegóły

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       20 kwietnia 2018r.
Sportowe sukcesy naszych uczniów

16.04.2018 r. w hali sportowej ZSP 1 odbyły się rozgrywki w piłce koszykowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Zawodniczki z naszej szkoły w świetnym stylu pokonały rywalki zdobywając
I miejsce.

Skład reprezentacji:
1. Joanna Budna IIA
2. Julia Augustyniak IIA
3. Urszula Powierża IIA
4. Sara Łuczkowska IIC
5. Wanessa Szerszeniewska IIA
6. Klaudia Iwanowska IIA
7. Zuzanna Jarka IIIA
8. Alicja Kłębucka IIIB

 

Gratulujemy!

17.04.2018 r. na stadionie miejskim zostały rozegrane mieszane sztafetowe biegi przełajowe szkół ponadgimnazjalnych. Kolejny raz młodzież naszego „Żeroma” po ambitnej walce uplasowała się na 
I miejscu.

Skład reprezentacji:
1. Joanna Budna IIA
2. Julia Augustyniak IIA
3. Urszula Powierża IIA
4. Sara Łuczkowska IIC
5. Oliwia Połujańska IA
6. Szymon Gomoła IA
7. Jakub Lech IC
8. Jakub Lechman IC
9. Kacper Siudek IB
10 Kuba Żukowski IIA
Zawodnicy rezerwowi:

1. Paula Przygoda IB
2. Weronika Maksimowicz IA
3. Dawid Krejer IB

 
Dodał: Mirosław Gutowski       20 kwietnia 2018r.
Biolodzy na UWM w Olsztynie


 

Jak co roku, uczniowie klas biologicznych uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na uniwersytecie.

 Tym razem odbyły się one w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody. 

Uczniowie zapoznali się z budową anatomiczną i morfologiczną roślin. Wykonywali preparaty mikroskopowe oraz obserwowali liczne okazy żywe.

 

Takie zajęcia, to świetny sposób na utrwalenie wiedzy oraz zdobycie umiejętności praktycznych.

 

p.prof. Aneta Roś-Kozłowska

 
Dodał: Mirosław Gutowski       19 kwietnia 2018r.
Finał konkursu Wiedzy o Sporcie

Znamy już wyniki III konkursu Wiedzy o Sporcie. 

Do ścisłego finału, który odbył się 18 kwietnia w Bartoszyckim Domu Kultury zakwalifikowało się czworo uczestników, którzy w trakcie transmitowanego na żywo przez TVK Bart-Sat programu odpowiadali na przygotowane przez organizatorów pytania.

Do dogrywki przeszło troje uczestników, którzy mieli po cztery prawidłowe odpowiedzi. Wśród nich nasza uczennica Joanna Budna.

W kolejnym etapie było już coraz trudniej a dodatkowy poziom stresu nie pomógł. Asia odpadła zajmując III miejsce.

GRATULUJEMY! 


Przeczytaj cały tekst: Dwie dogrywki musiały wyłonić zwycięzcę III Konkursu Wiedzy o Sporcie - Bartoszyce http://bartoszyce.wm.pl/507767,Dwie-dogrywki-musialy-wylonic-zwyciezce-III-Konkursu-Wiedzy-o-Sporcie.html#ixzz5D8CXPnAj

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       19 kwietnia 2018r.
Francuzi podziwiają piękno regionu

 Od wtorku do czwartku korespondenci francuscy i polscy poznawali hitorię naszego regionu i kraju, odkrywali dziedzictwo kulturowe oraz atrakcje turystyczne.

wtorek 17 kwietnia

         Sztutowo                                       Malbork

      

środa 18 kwietnia

        Lidzbark Warmiński                          Olsztyn

      

czwartek 19 kwietnia

       Wilczy Szaniec                                Święta Lipka     

       

 
Dodał: Ewelina Story       19 kwietnia 2018r.
Wymiana z LYCEE SAINT PIERRE we Francji

 Od soboty 14 kwietnia gościmy w naszym Liceum młodzież z francuskiej szkoły partnerskiej w Bretanii. 

W poniedziałek 16 kwietnia o godz. 8.00 w auli szkolnej pani Dyrektor i pan Starosta przywitali młodych Bretończyków oraz ich nauczycielki panie Fabienne le Foll i Chantal Lebreton.

   

Po oficjalnym powitaniu grupa francuska udała się na przejście graniczne w Bezledach.

 

W godzinach popołudniowych korespondenci polscy i francuscy udali się na wspólny spacer po Bartoszycach.

 
Dodał: Ewelina Story       17 kwietnia 2018r.
Znakomity wynik Jakuba Krzyszkowskiego w OWE

W sobotę 14 kwietnia odbyły się w Elblągu zawody okręgowe XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. 


Uczeń klasy IIc Jakub Krzyszkowski zajął zaszczytne II miejsce

i będzie reprezentował nasze województwo w kolejnym etapie, który odbędzie się w czerwcu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.


informację przygotowała p. prof. Aneta Roś-Kozłowska

 
Dodał: Mirosław Gutowski       15 kwietnia 2018r.
Konkurs fotograficzny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach zaprasza Państwa do udziału wkonkursie fotograficznym "Moja mała ojczyzna", w którym zachęcamy do dzielenia się z nami fotografiami miejsc bliskich waszemu sercu.

Fotografie mają dotyczyć powiatu bartoszyckiego. Każda z nich ma zawierać uzasadnianie (maksymalnie do 10 zdań) wyboru danego miejsca. 

Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody w postaci bonów zakupowych do Empiku. I miejsce - bon o wartości 250 zł, II miejsce - bon o wartości 150 zł, III miejsce - bon wartości 100 zł. Konkurs odbywa się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Bartoszycach.

Na Państwa zdjęcia czekamy do 16 maja godz. 23.59 włącznie. Zdjęcia wraz ze skanem oświadczenia załączonego na stronie (w wyszukiwarce fb należy wpisać konkurs fotograficzny: Moja mała Ojczyzna) proszę wysyłać na adres e-mailowy: zerom76123@gmail.com. Ogłoszenie wyników nastąpi 21 maja 2018r. na stronie konkursu.

Wyboru najlepszych fotografii dokona komisja. Ocenie będzie podlegał walor estetyczny całego zdjęcia, tło - otoczenie, światło, pomysłowość oraz uzasadnienie wyboru fotografowanego miejsca.

Przeczytaj cały tekst: Konkurs fotograficzny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości - Bartoszyce http://bartoszyce.wm.pl/506584,Konkurs-fotograficzny-z-okazji-100-rocznicy-odzyskania-niepodleglosci.html#ixzz5CaQWQXPd

 
Dodał: Dorota Haraf       13 kwietnia 2018r.
LICEALIŚCI POZNAWALI HISTORIĘ BARTOSZYC

11 kwietnia uczniowie klasy 2b odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Bartoszycach i obejrzeli wystawę "Moje... Twoje... Nasze... Bartoszyce. Pionierzy miasta" w zbiorach Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej.

Wysłuchali też historii o mieszkańcach miasta, którzy przyjechali do Bartoszyc po II wojnie światowej.

>> więcej fotografii

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       12 kwietnia 2018r.
Sukces w konkursie Matematyka w Zarządzaniu

 Z radością informujemy, że drużyna z naszego liceum w składzie: Michał Szaknis, Mateusz Bałuch i Ignacy Bok z klasy 3a zajęła II miejsce w konkursie "Matematyka w Zarządzaniu"Patronat nad konkursem sprawuje Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty. Konkurs odbył się 22.03.2018 r. w Olsztynie. Wzięły w nim udział  23 drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych (głównie liceów) województwa warmińsko-mazurskiego.Chłopcy pokonali w zawodach reprezentacje wielu renomowanych szkół m.in. z Olsztyna i Elbląga.

Wyniki dostępne na stronie: 
Serdecznie gratulujemy.
p. prof. Ewa Reut
 
Dodał: Ewelina Story       11 kwietnia 2018r.
Finał Wojewódzki Licealiady
We wtorek 27 marca 2018 roku w hali OCSiR w Ostródzie odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Uczennice naszej szkoły Nikoletta Smoleń i Katarzyna Wójcikz klasy IIC po rozegranych meczach ostatecznie zajęły 5 miejsce.

Gratulujemy, tym bardziej, że już dawno nie braliśmy udziału w finale wojewódzkim. Powodzenia w przyszłej edycji!
   
 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       6 kwietnia 2018r.
Współzawodnictwo Międzyklasowe

Dnia 28.03.2018 r. w naszym liceum odbył się Turniej Sportowo Rekreacyjny będący podsumowaniem Sportowego Współzawodnictwa Międzyklasowego. Udział w turnieju wzięli uczniowie całej szkoły część z nich uczestniczyła w przygotowanych konkurencjach sportowych, inni dopingowali żywiołowo swoich kolegów. Najważniejsza w całym wydarzeniu była dobra zabawa, współzawodnictwo schodziło na dalszy plan. Cały turniej dla młodzieży zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: p. Jarosław Klimko, p. Robert A. Kozieł, p. Magdalena Araśniewicz i p. Elżbieta Monkiewicz. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie konkurencje przygotowane przez organizatorów. Po raz kolejny młodzież z LO Bartoszyce mogła odczuć, że szkoła nie jest jedynie miejscem nauki ale również rozrywki, zabawy i miłego spędzenia czasu w gronie rówieśników. Klasy, które zajęły pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone dniem bez pytania.

        

 

PODSUMOWANIE SPORTOWEGO WSPÓŁZAWODNICTWA

MIĘDZYKLASOWEGO

 

KLASA

PIŁKA

SIATKOWA

UNIHOKEJ

TENIS

STOŁOWY

TURNIEJ

 REKREACYJNY

PUNKTY

MIEJSCE

I A

5

0

7

4

16

V

I B

0

0

3

1

4

VIII

I C

3

7

4

2

16

V

II A

7

8

8

8

31

I

II B

6

0

10

7

23

III

II C

10

0

6

10

26

II

III A

8

0

1

3

12

VI

III B

1

0

5

5

11

VII

III C

4

10

0

6

20

IV

 

ZWYCIĘZCĄ WSPÓŁZAWODNICTWA MIĘDZYKLASOWEGO ZOSTAŁA KLASA

 II A GRATULUJEMY !!!

 

bartoszyce.wm.pl/503952,Turniej-Rekreacyjno-Sportowy-w-quotZeromiequot-Szkola-to-nie-tylko-nauka.html#axzz5BCpVcC8u

 
Dodał: Robert A. Kozieł       30 marca 2018r.
WIELKANOC

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       28 marca 2018r.
DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Dnia 21.03.2018r. odbyła się 15 edycja programuDNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. 
Jest to program jednodniowych wizyt w firmach bądź instytucjach skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, by mogli zweryfikować swoje plany edukacyjne. 
My, uczennice klasy IC Maja Sulwińska, Martyna Lewicka, Natalia Semeniuk oraz Paulina Miron, miałyśmy możliwość odbycia praktyk w Powiatowym Szpitalu im. Jana Pawła II w Bartoszycach na bloku operacynym oddziału chirurgii (stanowisko Lekarz-Chirurg). Mogłyśmy z bliska przyglądać się przeprowadzonym operacjom m.in. zmniejszenie żołądka, zespolenie złamanego obojczyka, a także rekonstrukcję biodra. Było to dla nas ogromne doświadczenie oraz możliwość pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu chirurga.

Jest to niesamowite przeżycie i wiemy, że to dopiero przedsmak tego, co czeka nas w przyszłości. Serdecznie polecamy każdemu sprawdzenie swoich sił w tym programie, ponieważ dzięki takiemu wydarzeniu możemy łatwiej podjąć właściwą decyzję przy wyborze naszej przyszłej pracy. 


A My na pewno jeszcze nie raz pojawimy się na bloku operacyjnym w takiej odsłonie! :)

Maja Sulwińska I C

 
Dodał: D.K.       28 marca 2018r.
Dzień WIOSNY

           Dnia 21marca obchodziliśmy Dzień Wiosny. Z tej okazji działająca w szkole firma " Rozrusznik", zorganizowała konkurs na MISS i MISTERA. Każda z klas wytypowała dwóch kandydatów, którzy przebrani w barwne postacie, brali udział w wielu konkurencjach.

Tytuł MISS WIOSNY:

Zuzia Dobrzyńska i Gabrysia Herman kl. III A

Tytuł WIOSENNEGO MISSTERA otrzymali:

Bartek Bartnicki kl. II C i  Krystian Kirwiel kl. III B

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za miłą atmosferę tego dnia.     >>>>foto>>>>

 Klaudia Mandziak - koordynator

 
Dodał: D.K.       26 marca 2018r.
Michał Szaknis ponownie w finale OWT

Michał Szaknis z klasy 3a zakwalifikował się do finału centralnego XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej. 

Gratulujemy!

Michał z bardzo wysokim wynikiem punktowym zajął I miejsce w zawodach wojewódzkich i na początku kwietnia w Gdańsku będzie walczył o laur zwycięzcy w kategorii elektryczno-elektronicznej. 

Pragniemy przypomnieć, ze Michał posiada już tytuł laureata tej olimpiady, w tej samej kategorii. Zdobył go rok temu. 

Należy również wspomnieć, że w zawodach wojewódzkich OWT  II miejsce zajął Mateusz Kozłowski z kl.3cJednak komisja kwalifikująca zawodników z całej Polski nie wyraziła zgody na uczestnictwo Mateusza w finale. Jest nam bardzo przykro z tego powodu. 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       24 marca 2018r.
Współzawodnictwo Międzyklasowe

W czwartek 22.03.2018 r. zakończony został turniej tenisa stołowego do Sportowego Współzawodnictwa Międzyklasowego.

Mistrzami szkoły w tenisie stołowym została klasa II B występująca w następującym składzie: Kamila Dykty i Sebastian Zawada.

Końcowa klasyfikacja rozgrywek w tenisa stołowego:

I miejsce – II B

II miejsce – II A

III miejsce – I A

IV miejsce – II C

V miejsce – III B

VI miejsce – I C

VII miejsce – I B

IX miejsce – III A

III C – nie startowała 

PODSUMOWANIE SPORTOWEGO WSPÓŁZAWODNICTWA

MIĘDZYKLASOWEGO PO III KONKURENCJACH

KLASA

PIŁKA

SIATKOWA

UNIHOKEJ

TENIS

STOŁOWY

TURNIEJ

 REKREACYJNY

PUNKTY

MIEJSCE

I A

5

0

7

 

12

IV

I B

0

0

3

 

3

VII

I C

3

7

4

 

14

III

II A

7

8

8

 

23

I

II B

6

0

10

 

16

II

II C

10

0

6

 

16

II

III A

8

0

1

 

9

V

III B

1

0

5

 

6

VI

III C

4

10

0

 

14

III

  

 
Dodał: Robert A. Kozieł       22 marca 2018r.
Zostań dawcą szpiku

  

20 marca  w auli  naszego Liceum odbyła się, z inicjatywy Stowarzyszenia RUBIN, rejestracja potencjalnych niespokrewnionych dawców szpiku kostnego. Rejestrację poprzedził krótki wykład informacyjny wygłoszony przez przedstawiciela Ośrodka Dawców Szpiku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Następnie uczniowie, którzy ukończyli 18 lat mogli włączyć się w tę niezwykłą akcję dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku.

 

tekst p. prof. M. Kuzia             zdjęcia Grzegorz Kwakszys 

 

 
Dodał: Ewelina Story       21 marca 2018r.
Zbiórka żywności

 

W miniony weekend wolontariusze akcyjni naszego Liceum wzięli udział w świątecznej zbiórce żywności zorganizowanej w bartoszyckich sklepach. Zostanie ona przekazana za pośrednictwem banku żywności ludziom potrzebującym, ubogim i niepełnosprawnym. 
Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Jesteś-my" składa podziękowania wolontariuszom za zaangażowanie w realizację tak szlachetnych akcji oraz poświęcony czas wolny. 

p. prof. M. Kuzia

 

 
Dodał: Ewelina Story       21 marca 2018r.
II miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

   W piątek 16 marca w Olsztynie odbył się kolejny etap XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Finaliści aby przejść do etapu wojewódzkiego musieli przygotować projekt edukacyjny przeznaczony dla grupy osób, które powinny zaangażować się we wspólne działania i założenia projektowe. Temat akcji prozdrowotnej"Co ty wiesz o piciu?" miał na celu zaznajomienie młodzeży ze spożywaniem odpowiedniej ilości wody, z  przyczynami, skutkami, a także sposobami zaradzenia odwodnienia organizmu. Akcję opracowała, opisała, udokumentowała i przeprowadziła wśród uczniów naszej szkoły Urszula Powierża z klasy II a.

Oprócz przeprowadzenia akcji uczennica pisała test sprawdzający wiedzę z zakresu prawidłowego żywienia, pierwszej pomocy, profilaktyki uzależnień, higieny, chorób, ochrony środowiska, zasad zdrowego stylu życia.

Miło nam poinformować, że komisja konkursowa po zsumowaniu wyników testu i przedsięwzięcia projektowego przyznała Uli II miejsce i tytuł LAUREATA. 

 


 Gratulujemy!!!

 >> więcej zdjęć

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       19 marca 2018r.
Współzawodnictwo Międzyklasowe

 W środę 19.03.2018 r. zakończone zostały rozgrywki w unihokeju do Sportowego Współzawodnictwa Międzyklasowego.

Mistrzami szkoły w unihokeju po zaciętej rywalizacji została klasa III Cwystępująca w następującym składzie: Aleksandra Grudkowska, Michał Kawęcki, Przemysław Siemiątkowski.

Końcowa klasyfikacja rozgrywek w unihokeja:

I miejsce – III C

II miejsce – II A

III miejsce – I C

IX miejsce – III A, III B, II B, II C, I A, I B

III C – II A    3 : 1

II A – I C       2 : 1

III C – I C      3 : 3

Miejsca I - III

Miejsce

Klasa

Punkty

Bramki

I

III C

4 – 1

6 – 4

II

II A

3 – 3

3 – 4

III

I C

1 – 4

4 – 5

 
Dodał: Robert A. Kozieł       19 marca 2018r.
Zagrajmy razem

 

16.03.2018 r. w naszym liceum zorganizowane zostało, po raz pierwszy w szkołach ponadgimnazjalnych naszego powiatu, spotkanie miłośników gier planszowych „Zagrajmy Razem”. Projekt ten skierowany był do młodzieży LO i innych szkół naszego miasta.

Celem była integracja młodzieży i spędzenie popołudnia w sympatyczny sposób i zamiana gier komputerowych na gry planszowe które przeżywają swój powrót do popularności.

Młodzież grała w różnego rodzaju gry: strategiczne, fantasy, zręcznościowe, logiczne  i karciane.

Frekwencja na spotkaniu pozwala mieć nadzieję, że popołudnia z grami planszowymi staną się imprezą cykliczną.

 

 
Dodał: Robert A. Kozieł       17 marca 2018r.
XXVIII Olimpiada Teologii Katolickiej

 Tematem tegorocznej olimpiady są słowa “Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”.

Olimpiada odbywa się w trzech etapach:

etap szkolny 29.11.2017

etap diecezjalny 07.03.2018

etap ogólnopolski 05-07.04.2018

W Olsztynie w finale diecezjalnym naszą szkołę reprezentowały:

Joanna Budna kl.II A

Kinga Jemielniak kl. II B

Weronika Lewandowska kl. II B

Z radością i dumą informujemy, że Kinga i Weronika zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce.

 

Natomiast Joanna zajęła II miejsce

i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Porszewicach koło Łodzi.

Życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 

opracował ks. Roman Laskowski

 
galeria zdjęć lo.bartoszyce.info/
 
Dodał: Ewelina Story       14 marca 2018r.
Sportowe Współzawodnictwo Międzyklasowe.

W środę 14.03.2018 r. zakończone zostały rozgrywki w piłce siatkowej do Sportowego Współzawodnictwa Międzyklasowego.

Mistrzami szkoły w piłce siatkowej po zaciętej rywalizacji została klasa II C występująca w składzie: Angelika Tymińska, Wiktoria Zacharczuk, Dominika Jarocka, Karolina Rzymowska, Jacek Wapniewski, Bartłomiej Bartnicki.

Końcowa klasyfikacja rozgrywek w piłkę siatkową:

 Miejsca I - III

Miejsce

Klasa

Punkty

Sety

Małe punkty

I

II C

6 – 0

4 – 0

60 – 30

II

III A

3 – 3

2 – 3

62 – 66

III

II A

1 – 5

1 – 4

48 – 74

 Miejsca IV - VI

Miejsce

Klasa

Punkty

Sety

Małe punkty

IV

II B

6 – 0

4 – 0

61 – 24

V

I A

3 – 3

2 – 2

54 – 31

VI

III C

0 – 6

0 – 4

0 – 60

 Miejsca VII - IX

Miejsce

Klasa

Punkty

Sety

Małe punkty

VII

I C

6 – 0

4 – 0

60 – 0

IX

I B

0 – 6

0 – 4

0 – 60

IX

III B

0 – 6

0 – 4

0 – 60

 

prof. Robert A. Kozieł

 
Dodał: Robert A. Kozieł       14 marca 2018r.
Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

 

 W piątek 9 marca 2018 r.
w Młodzieżowym Domu Kultury
w Bartoszycach odbył się IV Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej,
w którym wzięło udział  19 osób, 9
w kategorii szkół podstawowych
i gimnazjalnych
oraz 10 ze szkół ponadgimnazjalnych. 
 
Uczniowie naszej szkoły zajęli I i III miejsca. 
 
I miejsce 
JAKUB LECH
z klasy Ic
 
III miejsce 
KAROLINA SZYMAŃSKA
z klasy II b. 
 
tekst p. prof. D. Haraf

 

Gratulujemy naszym wokalistom!!!

 

 

 
Dodał: Ewelina Story       12 marca 2018r.
Konkurs Geologiczny

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       9 marca 2018r.
Sukces Asi w Konkursie Wiedzy o Sporcie

  1 marca w SP nr 1w Bartoszycach odbył się III Konkurs Wiedzy o Sporcie. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe oraz open. Test konkursowy kategorii drugiej składał się ze 100 pytań, między innymi z zakresu piłki nożnej, sportu lokalnego, olimpiad i mistrzostw. Kategoria open swój finał będzie miała w telewizji  kablowej Bart-Sat w relacji na żywo 

18 kwietnia o godz.18.00, gdzie na pytania finałowe odpowiadać będzie czworo uczestników.

Miło nam poinformować, że to wydarzenie odbędzie się z udziałem naszej uczennicy Joanny Budnej z klasy II a, która zdobyła 59 punktów i zajęła 4 miejsce.

Zapraszamy wszystkich przed ekrany do kibicowania i wspierania Asi!


Naszą szkołę reprezentowała teżJulia Augustyniak z klasy II a,która wypadła bardzo dobrze zajmując 8 lokatę.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Przeczytaj cały tekst: Mamy wyniki III Konkursu Wiedzy o Sporcie. Najlepsi z kat. open wystąpią teraz w telewizji - Bartoszyce http://bartoszyce.wm.pl/498275,Mamy-wyniki-III-Konkursu-Wiedzy-o-Sporcie-Najlepsi-z-kat-open-wystapia-teraz-w-telewizji.html#ixzz596LyPNYm

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       7 marca 2018r.
Co młodzież wie o ...?

 27 lutego 2018r w auli szkolnej została przeprowadzona akcja prozdrowotna pod tytułem "Co ty wiesz o piciu?, której celem było zaznajomienie uczniów z potrzebą spożywania odpowiedniej ilości wody.

W ramach przedsięwzięcia zaprezentowano przyczyny, skutki, a także możliwe sposoby zaradzenia odwodnienia organizmu.

  

 Wykład i prezentację przygotowała Urszula Powierża z klasy II a w ramach akcji konkursowej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Na początku spotkania uczennica omówiła niepokojące wyniki ankiety, którą przeprowadzia wcześniej wśród młodzieży z klas I-III. Większość uczniów pomimo świadomości występowania negatywnych skutków picia zbyt małych ilości płynów zaniedbuje zasady zdrowego stylu życia. Znaczna część młodzieży nie stosuje się do zaleceń dziennego spożycia wody i dość często sięga po słodzone lub gazowane napoje i kawę bądź herbatę. W związku z tym Ula zapoznała rówieśników z odwadniającymi właściwościami tych używek i sposobami obliczania dziennego zapotrzebowania na wodę. Dokonała także podziału rodzaju wód, ze szczególnym akcentem na wodę mineralną. Poruszyła też temat wody gazowanej, jej wady i zalety oraz zaostrzenia co do jej codziennego stosowania w celu gaszenia pragnienia.

 Pomysł zaprezentowania tematu spotkał się z powszechnym entuzjazmem. Młodzież wyciągnęła wiele wniosków dotyczących ich codziennej diety a wiele osób podjęło decyzję o zastosowaniu się do zaprezentowanych wzorców.

Koordynator akcji – Elżbieta Monkiewicz

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       7 marca 2018r.
Turniej tenisa stołowego

 W piątek 9 marca 2018r. zaczynamy międzyklasowy turniej tenisa stołowego.

Rozegrany zostanie systemem "każdy z każdym".

Drużyna powinna składać się z jednej dziewczyny i jednego chłopca.

Początek zawodów o godz. 1505

p.prof. Magdalena Araśniewicz

 
Dodał: Mirosław Gutowski       7 marca 2018r.
ZAGRAJMY RAZEM

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       5 marca 2018r.
Sportowe Współzawodnictwo Międzyklasowe coraz bliżej !!

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       3 marca 2018r.
Walentynki wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej


Walentynki to święto wszystkich zakochanych, zarówno tych którzy są zakochani i otwarcie o tym mówią, jak i tych którzy są nieśmiali i obawiają się wyznać swoje uczucie. To wyjątkowy dzień, który skłania do okazania ukochanej osobie, tego co naprawdę czujemy, a na co dzień nie mamy sposobności i coraz częściej czasu, żeby to wyrazić.

Wolontariusze skorzystali z chwili i słowami oraz czynami wyrazili to, co podpowiadało im serce.

Nie zabrakło wspólnego śpiewania piosenek z repertuaru Skaldów czy Marii Koterbskiej, które przywołały wspomnienia z młodości. 

Okazało się, że utwór "Serduszko puka w rytmie cza cza" doskonale pamiętają mieszkańcy DPS. 

Przygotowany quiz i ciekawostki zapoznały nas z historią DNIA ZAKOCHANYCH, bo kto wiedział wcześniej, że to Galezjusz stworzył Dzień św Walentego a następnie papież Paweł 6 usunął go z kalendarza rzymskiego w 1969 r., św Walenty został skazany na śmieć za udzielanie ślubów żołnierzom mimo cesarskiego zakazu albo, że w średniowieczu wątroba była organem kojarzonym z zakochaniem.

"W tym właśnie tkwi potęga miłości gdy wyrażana jest w codzienności".

Opiekun - Elżbieta Monkiewicz

 
Dodał: Mirosław Gutowski       27 lutego 2018r.
Sportowe Współzawodnictwo Międzyklasowe już niebawem !!!

Od dnia 05.03.2018 r. rozpoczyna się w naszej szkole Sportowe Współzawodnictwo Międzyklasowe. Zapraszamy wszystkie klasy do aktywnego udziału. Przebieg współzawodnictwa wg załączonego regulaminu.

kliknij w regulamin, by powiększyć

 
Dodał: Mirosław Gutowski       26 lutego 2018r.
Młoda krew ratuje życie!

 

 

   Dnia 20 II 2018 r. w naszej szkole odbyła się kolejna akcja honorowej zbiórki krwi. Jak zwykle cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Oddanie krwi zadeklarowało 40 osób, z czego większość po raz pierwszy.

Relacje honorowych dawców krwi:

    

 

 

  Uważam, że akcje przeprowadzane w szkole są świetnym pomysłem. Możemy sobie uzmysłow