W piątek 20 grudnia 2024r. w naszym Liceum ponownie odbył się międzyklasowy koncert i konkurs kolęd. W podniosłym, ale i radosnym nastroju poszczególne klasy wykonały piękne, w większości polskie, kolędy i pastorałki.
|
Fotorelacja z konkursu --> kliknij tutaj
Konkurs fotograficznie zarchiwizował Wiktor Bartoszewski z kl. 3b, który tym samym dołączył do zacnego grona szkolnych fotografów.
W tym roku po raz drugi odbyła się w naszej szkole świąteczna akcja pomocy podopiecznym Fundacji Niechcianych Zwierząt w Bartoszycach.
Zebraliśmy 4887,29 zł. Zakupiliśmy 254 kg karmy, legowiska, smycze i koce.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i hojność, a w szczególności pani Justynie Kubkowskiej za koordynację akcją.
Ze względów organizacyjnych
w dniach 24.12.2024 r. i 27.12.2024 r.
Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach
będzie nieczynne.
informację przygotowała P. prof. Dorota Haraf
W poniedziałek 2 grudnia odbył się etap szkolny XXIII Olimpiady Znajomości Afryki, w którym wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły. W I etapie wzięło udział prawie 15.000 uczniów reprezentujących 1183 szkoły średnie w Polsce. Do II etapu zakwalifikowało się 1779 uczestników.
Z radością i dumą informujemy, że Dominika Fic i Małgorzata Dudek z klasy III B zostały zakwalifikowane przez komisję centralną do etapu okręgowego.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!
Reprezentujący naszą szkołę uczniowie klasy I A, bracia Piotr i Wojciech Łuszczyk odnieśli duży sukces zajmując IV miejsce w finale Mistrzostw WM SZS w drużynowym tenisie stołowym.
Finał został rozegrany 10/12/2024 w Węgorzewie i wzięło w nim udział 8 najlepszych zespołów z całego województwa.
p.prof. Sylwester Nowokuński
Dnia 28/11/2024 uczennice naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Rejonu 2 w piłce siatkowej. W zawodach udział wzięło 6 szkół z powiatu bartoszyckiego, lidzbarskiego i kętrzyńskiego. Nasze Panie po wyjątkowo trudnych i wyrównanych meczach wywalczyły II miejsce w rejonie i awansowały do półfinałów Mistrzostw Województwa WM SZS.
Szkołę reprezentowały:
MARIKA PLEŃSKA , KAROLINA MANDYWEL, JULIA HARHAJ, ANNA WASILEWSKA, JULIA SIEMIŃSKA, JULIA SUBOTOWICZ, LENA FERDYCZ, NATALIA ZIOŁO, KINGA MAKUCH, ZUZIA ANIOŁKOWSKA, KATARZYNA PERGOŁ, AMELIA KNAP, ALEKSANDRA CIEŚLAK, OLGA DANISZEWSKA, AMELIA WARMACHOWSKA, KINGA ZADROŻYŃSKA, ANNA WASILEWSKA
Opiekun: p.prof. Sylwester Nowokuński
21 listopada 2024r. uczniowie klasy 3B mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Panem Łukaszem Walewskim - dziennikarzem i pisarzem, od lat publikującym swoje treści w czołowych polskich, jak i zagranicznych mediach (m.in. Trójka, TVN24). Autor (jednej z sześciu) książki "Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa". W niebywale ciekawy i lekki sposób przybliżył słuchaczom tematykę ogólnej etyki biznesowej oraz zabawnych, tzw. wpadek w wielkim świecie polityki.
Dziękujemy Panu Łukaszowi za pasjonujący wykład i miłą, żartobliwą atmosferę. Nowo zdobyta wiedza będzie zdecydowanie niezbędna, by uniknąć w przyszłości przysłowiowej, niezręcznej gafy w wyjątkowych okolicznościach :).
Dnia 18 listopada w Węgorzewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu 2 w drużynowym tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali: Wojtek i Piotr Łuszczyk oraz Maria Łuszczyk i Nikola Falasa.
Panie wywalczyły 3 miejsce. Natomiast panowie byli bezkonkurencyjni . Wygrali wszystkie swoje spotkania zajmując pierwsze miejsce i tym samym awansowali do ścisłego finału wojewódzkiego.
Opiekun p. Sylwester Nowokuński
Głównym celem projektu jest zwiększenie partycypacji obywatelskiej młodzieży oraz rozwijanie kompetencji kluczowych u 15 uczniów i uczennic poprzez zaangażowanie w proces tworzenia narzędzia wspierania aktywności młodzieży jakim jest Szkolny Budżet Obywatelski w okresie od 01.09.2024 r. 30.06.2025 r.
Projekt zakłada aktywne zaangażowanie uczniów w proces decyzyjny dotyczący szkolnego budżetu obywatelskiego. Poprzez warsztaty, spotkania i działania praktyczne młodzież zdobywać będzie umiejętności niezbędne do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i obywatelskim.
– Już teraz widzimy, jak duże znaczenie ma takie wsparcie dla młodych ludzi, którzy często chcieliby się angażować, ale brakuje im odpowiednich umiejętności i narzędzi. Dzięki projektowi nasza młodzież zyska możliwość nie tylko rozwijania swoich pasji i umiejętności, ale również realnego wpływania na otaczającą ich rzeczywistość – mówi Elżbieta Zabłocka, Starosta Powiatu Bartoszyckiego. – Młodzież w tym procesie wspierana jest nie tylko przez Starostwo Powiatowe w Bartoszycach ale również przez dwie koordynatorki Katarzynę Zagajewską – Sycz oraz Olgę Chilmanowicz – dodaje Starosta.
Na zadanie grantowe składają się następujące działania:
1. Dwudniowe warsztaty z partycypacji obywatelskiej połączone z wizytą studyjną w Białymstoku.
2. Warsztaty z planowania i zarządzania projektami
3. Warsztaty z komunikacji i współpracy
4. Warsztaty z analizy i rozwiązywania problemów
5. Warsztaty z praw i obowiązków obywatelskich
6. Warsztaty z edukacji finansowej
7. Warsztaty z promocji i marketingu społecznego
8 Warsztat dotyczący różnorodności włączenia w środowisku szkolnym
9. Warsztaty z rozwijania umiejętności liderskich
10. Warsztat z psychologiem „Wzmacnianie pewności siebie”
11. Wdrożenie szkolnego budżetu obywatelskiego jako narzędzia kreowania samodzielności i kreatywności.
12. Inicjatywa młodzieży
13. Udział w 2-dniowym Wojewódzkim Forum Aktywności i Inicjatyw Młodzieży
Wniosek o wartości ponad 91 tys. zł dofinansowanie uzyskał w ramach projektu POTRAFIĘ-DECYDUJĘ-DZIAŁAM, program wspierania aktywności i inicjatyw młodzieży w województwie warmińsko-mazurskim współfinansowanego z EFS + w ramach Funduszy Europejskich Warmii i Mazur na lata 2021-2027.
foto: Powiat Bartoszyce
Dnia 17/10/2024 w Kandytach odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół ponadpodstawowych w drużynowym tenisie stołowym w kategorii chłopców.
Dnia 28/10/2024 w Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół ponadpodstawowych w piłce siatkowej w kategorii dziewcząt.
Klasyfikacja końcowa - dziewczęta:
1. LO BARTOSZYCE
2. ZS GÓROWO IŁAWECKIE
3. ZSP NR 2 BARTOSZYCE
Skład zwycięskiego zespołu: MARIKA PLEŃSKA, KAROLINA MANDYWEL, JULIA HARHAJ, HANNA KONOPACKA, ANNA WASILEWSKA, JULIA SIEMIŃSKA, JULIA SUBOTOWICZ, LENA FERDYCZ, NATALIA ZIOŁO, KINGA MAKUCH, ZUZANNA ANIOŁKOWSKA, KATARZYNA PERGOŁ, AMELIA KNAP, ALEKSANDRA CIEŚLAK.
Trener: p. prof. SYLWESTER NOWOKUŃSKI
autor: Zuzanna Kobuszewska 2e. do galerii >>>
Laureaci i finaliści Olimpiady automatycznie otrzymują 100% z egzaminu maturalnego z informatyki. Uprawnienie to przysługuje także wtedy, gdy przedmiot nie jest objęty szkolnym planem nauczania danej szkoły.
(Zgodnie z art. 44zzh ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2019 r. poz. 1481, z późn. zm.) oraz „Komunikatem Ministra Edukacji i Nauki w sprawie wykazu olimpiad przedmiotowych przeprowadzanych z przedmiotu lub przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty lub egzaminem maturalnym oraz konkursów dla uczniów szkół i placówek artystycznych w roku szkolnym 2024/2025”.)
Laureaci i finaliści Olimpiady otrzymują z danych zajęć edukacyjnych najwyższą roczną ocenę klasyfikacyjną. Uczeń, który tytuł laureata lub finalisty Olimpiady uzyskał po ustaleniu rocznej oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych, otrzymuje z tych zajęć edukacyjnych najwyższą końcową ocenę klasyfikacyjną.
(Zgodnie z art. 44j ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2018 r. poz. 2245, z późn. zm.).)
W uzgodnieniu ze Starostą Bartoszyckim
- z powodu prac remontowych
i w celu ich przyspieszenia -
14 października 2024r.
jest dniem wolnym od zajęć
dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych
w Liceum Ogólnokształcącym
im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach.
25 września przyłączyliśmy się do obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. Na boisku szkolnym odbyła się wspólna rozgrzewka przy muzyce a po niej turniej w zbijaka. Po zaciętej rywalizacji klasy II wygrały z pierwszymi 13:11 a klasy III z IV 18:13. Na zakończenie wszyscy chętni zatańczyli taniec zwany belgijką.
Wydarzenie przygotowała i poprowadziła Pani Elżbieta Monkiewicz,
a fotograficznie uwieczniła Ula Sipko z kl. 4c
informację przygotowała Pani Elżbieta Monkiewicz
2 października odbył się Marsz Przeciwko Przemocy z udziałem młodzieży szkół średnich. Organizatorem wydarzenia było LO im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach oraz Stowarzyszenie L O-F A N .Wszyscy uczestnicy wspólnie przeszli ulicami miasta, wyrażając swoje poparcie dla walki z przemocą.
Finał wydarzenia miał miejsce na boisku szkolnym, gdzie wyśpiewana została „niebieska piosenka"i odczytany został Apel młodych przeciwko przemocy. Na koniec uczniowie utworzyli napis “STOP", symbolizujący sprzeciw wobec przemocy. Cieszymy się z tak dużego zaangażowania i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w marszu. Pamiętajcie, że warto prosić o pomoc, jeśli jej potrzebujecie!
źródło: facebook
20 września 2024 roku rozpoczęliśmy sadzenie łąki kwietnej. Wyposażeni w nasiona i narzędzia, przystąpiliśmy do pracy na wyznaczonej działce. Każdy uczestnik mógł zasadzić swoją sadzonkę lawendy i posiać nasiona miododajnych kwiatów. Praca przebiegała w radosnej atmosferze, a wspólne działania integrowały społeczność. Dzięki środkom Starostwa Powiatowego w Bartoszycach udało nam się stworzyć przestrzeń sprzyjającą zdrowiu i odpoczynkowi w naszej okolicy.
W dniach 18 – 20 września br, podczas cudownej, słonecznej aury, klasa IVC wypoczywała w Mazurskim Ośrodku PTTK w Pieckach. Przestrzeń ośrodka wypoczynkowego usytuowanego pośród lasu i jezior sprzyjała sportowemu relaksowi.
W drugim dniu naszego pobytu przemierzyliśmy dobrze nam znany szklak Krutynią. Byliśmy tu po raz trzeci począwszy od pierwszej klasy. Woda po kostki, słońce, które nadal opalało i wszem obecny spokój, zakłócaliśmy jedynie pluskiem wioseł zanurzanych w wodę raz po raz. Szlak do Rosochy minął błyskawicznie bez wielkiego zmęczenia wiosłowaniem. Niektórzy z nas byli tu po raz pierwszy. Pan Piotr pewnie długo będzie goił swoje pęcherze powstałe od wioseł, bo dla niego był to PIERWSZY RAZ NA KRUTYNI. Wszystko co dobre – szybko się kończy, a więc nadszedł piątek, dzień naszego powrotu do rzeczywistości.
Nasz grafik nie był zbyt napięty, ale wieczorne ogniska, dobre jedzenie w ośrodku przygotowywane przez panie z Ukrainy, miła obsługa firmy „FLAMINGO”, wspólne rozmowy – „wszystkich w jednym domku” pozwalają cieszyć się wspomnieniami.
Korzystając ze słonecznej pogody i infrastruktury łowiska w Leginach uczniowie klas 2B i 2C spędzili dzień rozwiązując zadania matematyczne z bieżącego materiału a także wykonywali ćwiczenia dotyczące manipulacji i perswazji.
Nie zabrakło również czasu na gry zespołowe - karty, piłka, tenis stołowy oraz rozmowy przy ognisku.
13.09.2024 w sali gimnastycznej naszego Liceum odbyło się szkolne Narodowe Czytanie. W tym roku wybrano dramat Juliusza Słowackiego pt. "Kordian".
Zapisy drużyn do udziału w konkursie w pracowni informatycznej!