Ładowanie strony
MENU
ŻEROM W YOUTUBE
 
 
 

PROJEKTY AKTUALNE

 

HERCULES

 
 DYPLOMY I CERTYFIKATY 

 

  


 


 

start /
serwis w tej chwili ogląda 5 osób
serwiszglossie

Sukces Oliwii i Adama

     

Oliwia Choszcz z klasy 2D oraz Adam Kąsek z klasy 2A znaleźli się w gronie laureatów regionalnego Konkursu Wiedzy o Afryce zorganizowanego dla uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach XX-lecia Dni Afryki w Olsztynie i otrzymali wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy!!!

Dodał: Ewelina Story       20 czerwca 2024r.
Gala SEMPER IN ALTUM 2024
 W środę 19 czerwca odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury uroczysta gala wręczenia nagród najlepszym uczniom szkół ponadpodstawowych. Nagrody wręczono w czterech kategoriach. Z naszej szkoły to zaszczytne wyróżnienie odebrali:
- w kategorii Nauka: Mateusz Gigielewicz - uczeń klasy 3a
- w kategorii Sport: Marika Pleńska - uczennica klasy 2c
- w kategorii Kultura: Blanka Magun - uczennica klasy 2c
- w kategorii Działalność Społeczna: Bartosz Haraf - uczeń klasy 3a
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

--->>> więcej fotografii

 

Dodał: Mirosław Gutowski       20 czerwca 2024r.
Żywa lekcja biologii w 2D

    

14 czerwca Paweł Olszewski, pasjonat biologii, przyniósł na lekcję rekina lamparciego oraz koniki morskie, które stanowią tylko niewielką część jego kolekcji stworzeń morskich. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat hodowli, rozmnażania, warunków i trybu życia tych zwierząt. Najbardziej zaskoczyła nas informacja że istnieją rekiny, które choć są rybami potrafią wytrzymać bez wody aż 12 godzin i poruszać się po lądzie dzięki płetwom brzusznym w celu poszukiwania zbiorników wodnych. U Pawła ta pasja zrodziła się 12 lat temu. W przyszłości planuje założyć własną hurtownie zwierząt morskich. Dzięki Pawłowi mogliśmy zobaczyć naprawdę niesamowite stworzenia. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję zobaczyć inne ciekawe okazy z jego kolekcji.

Maja Matelska

Dodał: Ewelina Story       19 czerwca 2024r.
Klasa IIIa na spływie kajakowym Krutynią - 14.6.2024

 

 

W piątek klasa 3a uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Krutynią.

Pogoda dopisała wyśmienicie.

Po spływie gościliśmy w "Oazie Mazurskiej", gdzie miło spędziliśmy czas do wieczora.

>> zobacz więcej zdjęć

 

Dodał: Mirosław Gutowski       17 czerwca 2024r.
Klasa IA na pikniku matematycznym w Leginach - czerwiec 2024
Dodał: Mirosław Gutowski       12 czerwca 2024r.
Zielona Szkoła 3-7 czerwca

Nasza przygoda rozpoczęła się wczesnym rankiem na dworcu kolejowym. Podróż pociągiem do Wrocławia minęła szybko i w przyjemnej atmosferze, pełnej rozmów i śmiechu. We Wrocławiu, udaliśmy się do Hydropolis, interaktywnego i nowoczesnego muzeum. Dzięki różnorodności wystaw zgłębilśmy wiedzę na temat wody.

Następny dzień spędziliśmy aktywnie. Udaliśmy się rowerami, malowniczą trasą,  przez Podgórze Izerskie do Geoparku, gdzie zwiedziliśmy starą kopalnię cyny i kobaltu. Przewodnik opowiedział nam fascynujące historie o górnictwie i trudach pracy w kopalniach. Zobaczyliśmy, jak wyglądała dawna technologia wydobywcza.

   

Kolejnego dnia udaliśmy się pieszo do słynnego drewnianego Kościółka Wang. Następnie podziwialiśmy przyrodę Karkonoskiego Parku Narodowego oraz słynne skały Pielgrzymy i Słonecznik. 

Czwartego dnia zdobyliśmy  najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Trasa była wymagająca, ale widoki z góry wynagrodziły wszelkie trudy. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy podziwiać panoramę gór w pełnej okazałości. Zdobycie szczytu było dla nas ogromnym sukcesem i powodem do dumy.

   

 

Ostatniego dnia zwiedziliśmy piękną Pragę. Spacer w stolicy Czech rozpoczęliśmy od Hradczan, następnie podziwialiśmy Zamek Królewski, Ogrody Królewskie, Katedrę Świętego Wita – symbol Pragi.

Zielona Szkoła była dla nas niezapomnianą przygodą, pełną nowych doświadczeń i wspaniałych wspomnień. Każdy dzień przynosił nowe atrakcje i wyzwania, które pokonaliśmy razem, wzmacniając nasze więzi i ucząc się współpracy. Czekamy z niecierpliwością na kolejne takie wyjazdy!

p. prof. D. Haraf

 ----> zobacz znacznie więcej zdjęć ! <---

Dodał: Ewelina Story       11 czerwca 2024r.
Spływ Krutynią

W dniach 3-4 czerwca klasa I A wzmacniała tężyznę fizyczną podczas spływu kajakowego rzeką Krutynią.

 

       

 

Nie zabrakło również integracji na boisku do siatkówki plażowej i przy wieczornym ognisku oraz orzeźwiającej kąpieli w rzece.

 

 

 

p. prof. D. Dołżycki

 

 

Dodał: Ewelina Story       10 czerwca 2024r.
DZIEŃ OTWARTY ŻEROMA W OBIEKTYWIE - 29.05.2024
Dodał: Mirosław Gutowski       3 czerwca 2024r.
3 B w Warszawie

 We wtorek 28 maja rozpoczęliśmy wycieczkę wspaniałą inscenizacją "Romea i Julii"  w Teatrze Buffo. Spektakl zachwycił nowoczesną interpretacją i znakomitą grą aktorską.

Następnie podczas spaceru w  Łazienkach Królewskich podziwialiśmy piękne ogrody i pałace. W malowniczym parku odpoczęliśmy i zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć.

Kolejnym punktem programu był ekscytujący escape room Black Cat, który wymagał od nas współpracy i logicznego myślenia, aby rozwiązać zagadki i wydostać się na czas.

Na zakończenie dnia wjechaliśmy na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Widok z góry na całą Warszawę był niesamowity i na długo pozostanie w naszej pamięci. Cała wycieczka była pełna wrażeń i dostarczyła nam wielu niezapomnianych chwil.

    

p. prof. D. Haraf

 

Dodał: Ewelina Story       1 czerwca 2024r.
Serdecznie zapraszamy

 Ósmoklasisto czekamy na Ciebie

w środę 29 maja o godz. 11.00!!!

Dodał: Ewelina Story       24 maja 2024r.
Tworzymy zdrową atmosferę - Dzień bez samochodu!

 

Dodał: Ewelina Story       23 maja 2024r.
Tworzymy zdrową atmosferę - konkurs

        

 Dnia 15 mają 2024 odbyło się spotkanie komisji konkursowej konkursu plastyczno-fotograficznego "Nasz wspólny cel- czyste powietrze". Konkurs odbył się w ramach realizacji projektu ekologicznego dofinansowanego ze środków Powiatu Bartoszyckiego pt: "Tworzymy zdrową atmosferę".

Komisja konkursowa po burzliwych obradach wybrała 3 prace z 84, które wpłynęły na konkurs.

Jury w składzie: Bartosz Kwiek, Anatol Jachna, Antoni Rohun, Wiktor Niebrzegowski. Hubert Kieliszek i Aleksander Oziewicz wyłoniła zwycięzców konkursu:

1 miejsce Lena Ferdycz,

2 miejsce Anna Wasilewska

3 miejsce Anna Binięda.

Gratulujemy.

Stowarzyszenie LO- FAN działające przy naszej szkole

 

Dodał: Ewelina Story       17 maja 2024r.
Gdański Uniwersytet Medyczny

    

11 kwietnia uczniowie klas 2 c i 3 c odwiedzili Gdański Uniwersytet Medyczny podczas dni otwartych uczelni. Uczniowie mieli okazję porozmawiać ze studentami, którzy opowiadali o różnych kierunkach. Oprócz rozmów, nie zabrakło sprawdzenia praktycznych umiejętności, takich jak: zakładanie wenflonu oraz sondy żołądkowej, wyrobienie odcisku zębów oraz uzupełnianie ubytków w zębach. Niektórzy  wzięli udział w warsztatach m.in. na temat ratownictwa, wstrząsów anafilaktycznych czy pszczelarstwa. Inni wykazali się swoją wiedzą w zakresie anatomii i otrzymali certyfikaty. Wycieczka została zakończona spacerem po starówce.

   

Hania Konopacka

Dodał: Ewelina Story       7 maja 2024r.
Wycieczka do Gwartka

   

 Klasy 1B i 2A spędziły trzy dni w ośrodku wypoczynkowym w Pięknej Górze. Pogram wycieczki przewidywał intensywną aktywność turystyczną i fizyczną w formie dobrej zabawy.

p. prof. E. Kondraciuk-Pieniak

>> zobacz więcej fotografii >>

Dodał: Ewelina Story       30 kwietnia 2024r.
Ostatni dzwonek dla IV klas

 

26 kwietnia 2024r. to dzień, w którym dla klas IV zabrzmiał ostatni dzwonek.

Po 4 latach nauki, którym towarzyszyły nadzwyczajne wydarzenia, nastąpiło uroczyste podsumowanie edukacji.

W wyjątkowej scenerii świadectwo ukończenia Liceum odebrało 73 absolwentów, w tym 11 z wyróżnieniem.

 

Po uroczystości byli czwartoklasiści zrobili pamiątkowe fotografie i po raz ostatni spotkali się z wychowawcami i nauczycielami.

W tych ostatnich wspólnych chwilach wielu towarzyszyło ogromne wzruszenie.

 

Maturzyści!

Gratulujemy ukończenia Żeroma i życzymy jak najlepszych wyników na maturze.

"Szczęśliwej drogi już czas..."
                                 Marek Skolarski

 

Zobacz więcej zdjęć w galerii >>

 

Dodał: Mirosław Gutowski       27 kwietnia 2024r.
ZMIANA PLANU LEKCJI !

Pojawił się już nowy plan lekcji, który będzie obowiązywał
od 29 kwietnia 2024r.
kliknij tutaj >>

Dodał: Mirosław Gutowski       25 kwietnia 2024r.
METODZIAKI zakończyły działalność

Witajcie! To znowu my „Metodziaki”. Nasz projekt dobiegł końca i chcielibyśmy bardzo podziękować osobom, które nas w nim wspierały i w nas wierzyły.

Z okazji zakończenia projektu serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na nasze konto na Youtubie pn. „Metodziaki” do obejrzenia filmiku podsumowującego nasz projekt. Miłego oglądania!

https://youtu.be/h-HPsTviO24?si=lq39ZjDk-LU3kL-V

Dodał: Mirosław Gutowski       20 kwietnia 2024r.
#ciśnijklatę po raz drugi

15/04/2024 r. w naszym liceum ponownie odbyła się akcja #cisnijklatę prowadzona przez projekt „RKO-wcy” w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". 164 uczniów, pod okiem wykwalifikowanych ratowników ze "Stowarzyszenia mali Wielcy ratownicy" uczyło się jak przeprowadzać pierwszą pomoc na fantomach. Dziękujemy również za gościnny udział 36 członków "Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bartoszycach", którzy świetnie sobie dzisiaj poradzili. Łączymy pokolenia! Dziękujemy wszystkim za udział.

Dodał: Mirosław Gutowski       15 kwietnia 2024r.
Oczarowani Paryżem

   

 

W dniach  8-12 kwietnia 45 uczniów naszego Liceum wraz z opiekunami odkrywało uroki stolicy Francji. Zwiedziliśmy nie tylko najbardziej znane zabytki Paryża takie jak Luwr, Katedra Notre-Dame, Bazylika Sacré Coeur, plac Tertre, Łuk Triumfalny, Dzielnica Łacińska z Sorboną, La Sainte Chapelle. Podziwialiśmy panoramę Paryża z wieży Eiffel’a, dachu Galerii Lafayette, wzgórza Montmartre. Udaliśmy się na grób Marii Skłodowskiej-Curie w Panteonie oraz grób Chopina na zabytkowym cmentarzu Père-Lachaise. Odbyliśmy wieczorny rejs statkiem po Sekwanie i zachwycaliśmy się iluminacjami wieży Eiffel. Spacerowaliśmy uliczkami, ogrodami, parkami, bulwarami stolicy świata. Zobaczyliśmy również zespół pałacowy w Wersalu. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.

 

 

 

Dodał: Ewelina Story       14 kwietnia 2024r.
Międzyklasowe rozgrywki siatkarskie w obiektywie

    
fotografowała: Urszula Sipko  ::::   więcej fotek >> kliknij

Dodał: Mirosław Gutowski       13 kwietnia 2024r.
Sukces w konkursie języka angielskiego!

 5 kwietnia w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji wręczono nagrody zwycięzcom Powiatowego konkursu języka angielskiego dla szkół ponadpodstawowych. Uczniowie naszej szkoły zgarnęli wszystko! Serdecznie gratulujemy!

 

Dodał: Ewelina Story       6 kwietnia 2024r.
Nowa akcja ZWOLNIONYCH Z TEORII !

 

Tutaj grupa projektowa
pn. metodziaki!
Nasz projekt działa w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Naszym celem jest pokazanie łatwych metod nauki, aby stała się ona łatwa i przyjemna, co będzie miało skuteczne odzwierciedlenie w ocenach.


#metodziaki #nowamodatometoda

Oliwia Matejek 3d

 

Dodał: Mirosław Gutowski       3 kwietnia 2024r.
Meldujemy wykonanie zadania 💪 😍

 

 
Kolejny defibrylator zewnętrzny pojawił się na mapie Bartoszyc 🏫 Umiejscowiony jest na budynku LO im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach, do dyspozycji wszystkich mieszkańców 🆘 Sprzęt szkoleniowy do edukacji młodzieży gotowy do użytku 💟
 
Udało się to dzięki zorganizowanej przez nas zbiórce, a przede wszystkim - Państwa ofiarności, za co raz jeszcze bardzo dziękujemy 🥰
 
Koszt ogólny zakupu wyniósł 17.182,92 zł. Pozostałe pieniądze przeznaczone zostały na doposażenie apteczek medycznych w szkole.

 

Dodał: Ewelina Story       28 marca 2024r.
Nie tylko licealiści ćwiczyli na fantomach

26/03/2024 r. w naszym liceum odbyła się akcja #cisnijklatę prowadzona przez projekt „RKO-wcy” w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Nasi uczniowie oraz osoby spoza szkoły pod okiem wykwalifikowanych ratowników ze Stowarzyszenia "mali Wielcy ratownicy" uczyli się jak przeprowadzać pierwszą pomoc na fantomach. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

Julia Bukiel 3a

----------------------------------------------

>>zobacz więcej fotografii

 

 

Dodał: Mirosław Gutowski       26 marca 2024r.
ŚCIŚNIJ KLATĘ ...I URATUJ

W naszym liceum 26/03/2024 r. odbędzie się akcja #cisnijklatę prowadzona przez projekt „RKO-wcy”, razem z wykwalifikowanymi ratownikami.

Kurs będzie odbywał się od godziny 8.55 do 14.10.

Wstęp jest wolny, więc każdy mieszkaniec Bartoszyc, który chciałby się nauczyć, jak przeprowadzać reanimację jest mile widziany.

informacja dostarczona
przez Julię Bukiel z 3a

 

Dodał: Mirosław Gutowski       22 marca 2024r.
Kangur Matematyczny

    

21 marca 2024 roku młodzi matematycy wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Nie zabrakło wśród nich również uczniów naszej szkoły.

   

Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Uczniowie  naszej szkoły rozwiązywali testy w  kategoriach: Junior i Student. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę uczestnictwa: tangram chiński. 


Czekamy na wyniki konkursu.

 

p. prof. E. Kondraciuk-Pieniak

 

Dodał: Ewelina Story       22 marca 2024r.
LO-FAN

 

Miło nam poinformować, że w siedzibie Liceum

powstało Stowarzyszenie LO-FAN.

Nadrzędnym celem naszej formacji jest działanie

na rzecz rozwoju środowiska lokalnego.

Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych

do współpracy, zaangażowania w różnorodne projekty

oraz dzielenia się pomysłami.

Więcej informacji w zakładce "Stowarzyszenie LO-FAN".

Dodał: Ewelina Story       22 marca 2024r.
Spotkanie z przedstawicielami Straży Granicznej

 

Dnia 12 marca  uczniowie naszego liceum spotkali się na Przejściu Granicznym Bezledy z pracownikami Straży Granicznej.

Celem wycieczki było zapoznanie z pracą funkcjonariuszy SG. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający codzienną pracę strażników. Zobaczyli obiekty i sprzęt służbowy używany w bezpośredniej ochronie państwa, między innymi broń służbową, czytnik linii papilarnych. Poznali zasady i sposoby oznakowania granicy państwowej oraz jej funkcjonowanie. Dodatkową atrakcją był pokaz tresury psa służbowego, wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków. W ramach spotkania zaprezentowano bogaty materiał zdjęciowy przedstawiający realizację zadań w różnych realiach i warunkach oraz omówiono ogólne zasady rekrutacji do Straży Granicznej.

>> zobacz plakat 1    >> zobacz plakat 2

 

  

p. prof. D. Kobus

Dodał: Ewelina Story       18 marca 2024r.
Defibrylator, który RATUJE!!!

ZRZUTKA ZAKOŃCZONA

DZIĘKUJEMY !

 

 

 

Dodał: Mirosław Gutowski       13 marca 2024r.
Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

 8 marca 2024 r w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się IX Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej. Uczennice naszej szkoły: Blanka Magun i Wiktoria Kuźmowicz były bezkonkurencyjne. Blanka zajęła I miejsce a Wiktoria II w kategorii szkół ponadpodstawowych. Gratulujemy. 

 

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       12 marca 2024r.
Krwiodawstwo w Żeromie

Akcja krwiodawstwa, która odbyła się 4 marca przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie tylko wielu uczniów, ale także nauczycieli czy osób spoza szkoły wzięło w niej udział. Wasza chęć pomocy zaskoczyła nas pozytywnie i za to serdecznie dziękujemy! To niewątpliwie dowód nie tylko naszej społecznej odpowiedzialności, ale także ogromnej siły solidarności wśród naszej szkolnej społeczności. Cieszymy się, że możemy razem tworzyć takie wyjątkowe momenty. Dziękujemy każdemu, kto wziął udział w akcji, a także tym, którym nie było to dane z różnych względów. Wasza postawa jest inspirująca, a udział wielu osób z naszej szkoły z pewnością sprawił, że ta akcja będzie miała długotrwały pozytywny wpływ. Pamiętajcie, jesteście bohaterami. Dziękujemy, że możemy być częścią tak niesamowitej społeczności!

Aleksandra Strzedzińska

Autorki zdjęć: 
Aleksandra Strzedzińska
Kinga Bartoszewicz
Zuzanna Wszoła

więcej zdjęć >> kliknij tutaj

Dodał: Mirosław Gutowski       11 marca 2024r.
Oddawanie Krwi - Akcja Społecznościowa Liceum!

Data: 4 marca
Godzina: 8:00
Miejsce: Aula szkolna, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach
Serdecznie zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów oraz osoby spoza naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi! To wyjątkowa okazja, aby wspólnie pomóc potrzebującym oraz zjednoczyć się w dobrym celu.
Ilość krwi do oddania: 450 ml
Nagrody za udział:
- 10 pysznych czekolad dla każdego dawcy.
- Dwa dni wolnego od nauki.
- Uczniowie otrzymają dodatkowo punkty dodatnie!
Wskazówki przed oddaniem krwi:
- Pamiętajcie zjeść coś przed przybyciem.
- Przychodźcie z uśmiechem i gotowością do pomocy!
Udział w akcji może naprawdę coś zmienić! Dołączcie i sprawdźcie, jakie to proste być bohaterem dla kogoś innego! 
Zapraszamy do auli szkolnej 4 marca o godzinie 8:00. Bądźcie bohaterami razem z nami!

Samorząd Uczniowski
(zaczerpnięte z facebookowego
profilu naszego Liceum)

Dodał: Mirosław Gutowski       26 lutego 2024r.
Nasi sportowcy wyróżnieni podczas Bartoszyckiej Gali Sportu

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym, a zwłaszcza uczniom naszego liceum, którzy poświęcająć swój czas, mimo wielu wyrzeczeń dalej są w stanie osiągać dobre wyniki w nauce! Mamy nadzieję, że pasmo waszych dotychczasowych sukcesów zmotywuje Was do osiągania jeszcze większych! Ponadto mogliśmy zobaczyć naszych nauczycieli, którzy po godzinach pracy w szkole zajmują się trenowaniem młodych talentów z naszego miasta.

Wyróżnieni uczniowie:
Amelia Wojciechowicz
Borys Szarejko
Nikodem Szymański

Wyróżnieni nauczyciele:
Pan Jarosław Klimko
Pan Sylwester Nowokuński

Samorząd Uczniowski
(zaczerpnięte z facebookowego
profilu naszego Liceum)

Dodał: Mirosław Gutowski       26 lutego 2024r.
Nauka poprzez praktykę

" Takie hasło przyświecało nam cały dzisiejszy dzień, kiedy to mieliśmy przyjemność spotkać się z Mariuszem, który na co dzień pracuje w Zwolnieni z Teorii. Mariusz opowiedział nam na czym polega jego praca, w jaki sposób znalazł się w tym miejscu oraz zmotywował nasze grupy projektowe do dalszego działania. Po wspólnej wymianie doświadczeń, mogliśmy zadawać pytania, na które poznaliśmy trafne odpowiedzi.
Dla przypomnienia, udział w olimpiadzie pt. 'Zwolnieni z teorii' staje się tradycją w naszej szkole, a z roku na rok coraz to większa liczba uczniów 'Żeroma' decyduje się na realizowanie projektów społecznych. Mamy świadomość, że bierzemy czynny udział w życiu naszej lokalnej społeczności i zmieniamy ją na lepszą.
Dziękujemy za zaangażowanie Mariuszowi oraz pani Katarzynie Zagajewskiej - Sycz, która jest zaangażowana w niesienie pomocy przy projektach, od samego początku istnienia tej inicjatywy.

Tego dnia prelekcji udzieliła grupa projektowa METODZIAKI.

Samorząd Uczniowski
(zaczerpnięte z facebookowego
profilu naszego Liceum)

Dodał: Mirosław Gutowski       26 lutego 2024r.
Szlachetna Paczka

      

W grudniu 2023 nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka. Nasi uczniowie zaangażowali się w zbiórkę żywności dla potrzebującej rodziny z naszego województwa. Pokazaliśmy że „razem stać nas na dobro” dla tych, którzy mają najmniej.

Podczas tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki pomoc dotarła do ponad 17 tysięcy rodzin z najdalszych zakątków Polski.

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       8 stycznia 2024r.
Jasełka - 22.12.2023

Oczekiwanie na Boże Narodzenie to w naszej szkole radosny czas przygotowań, strojenia choinek i dekorowania sal lekcyjnych. Tak też było i w tym roku w Żeromie.

Uwieńczeniem tego wyjątkowego okresu był dzień  klasowych Wigilii i jasełka przygotowane przez uczniów.

Bożonarodzeniowe przedstawienie okazało się wspaniale zaaranżowanym mini-spektaklem, rewelacyjnie zagranym przez grupę naszych utalentowanych aktorów.

Podczas spotkania w auli została też podsumowana akcja "świąteczna paczka dla zwierzaczka".

Fotorelację Uli Sipko z tego szczególnego dnia  możecie zobaczyć w galerii fotografii - kliknij >>
Dodał: Mirosław Gutowski       30 grudnia 2023r.
Żerom z nowym boiskiem

 

Z dawna oczekiwane, nowoczesne, wielofukcyjne boisko z gumową nawierzchnią oraz z zapleczem, zostało oddane do użytku 6 grudnia 2023r.

Od wiosny 2024 r. nasi uczniowie będą mieli dodatkowe miejsce do budowania swojej tężyzny fizycznej.


Oficjalnie boisko zostało przekazane dyrektorowi Liceum, Pani Annie Jurgilewicz,  przez Starostę Powiatu Bartoszyckiego i Burmistrza Bartoszyc, w obecności uczniów a także innych pracowników bartoszyckich instytucji i pracowników telewizji Bartsat.


autor zdjęć: Telewizja kablowa Bartsat https://www.bartsat.pl/

więcej fotografii
na stronie 
https://www.bartsat.pl/

Dodał: Mirosław Gutowski       30 grudnia 2023r.
Paczka dla zwierzaczka

     

Miło nam poinformować, że nasze Liceum wzięło udział w szlachetnej akcji pt. „Świąteczna paczka dla zwierzaczka”. Akcja została zorganizowana dla bezdomnych zwierząt pozostających pod opieką fundacji „Marzenia Niechcianych Zwierząt” oraz Stowarzyszenia „Kot w Dom” z Bartoszyc a jej inicjatorem i pomysłodawcą była Pani Alicja Suchodolska – wieloletni wolontariusz fundacji.

W naszej szkole do akcji przystąpiło 12 klas, które uzbierały łącznie 2 302,53 zł, co pozwoliło na zakup ponad 131 kg jakościowej karmy dla łącznie 13 podopiecznych fundacji i stowarzyszenia.  Obdarowani to psy: Szarik (klasa 1b), Bobik (klasa 4a), Blaki (klasa 3a), Oro (klasa 3b), Miszka (klasa 3c) i 7 – miesięczne szczeniaki Demi i Dalton (klasa 2c) oraz koty: Tolek (klasa 1c), Puszysław (klasa 2b), Stokrotka (klasa 1e), Stefanek (klasa 1d), Radzio (klasa 2d) i Dziadzio Tomuś (klasa 1a). Wszystkim uczniom i wychowawcom za wielkie serce i chęć niesienia pomocy skrzywdzonym, bezdomnym zwierzętom serdecznie dziękujemy.

Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta Immanuel Kant

tekst i zdjęcia p. J. Kubkowska

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Justyny Kubkowskiej za Jej wielkie zaangażowanie i koordynowania całą akcją w szkole.

  

Dodał: Ewelina Story       18 grudnia 2023r.
Awans naszych siatkarek

Uczennice naszego liceum dnia 1 grudnia rozegrały kolejny etap siatkarskich zawodów szkolnych. 
Gratulujemy dziewczynom doskonałego osiągnięcia w zawodach, gdzie po intensywnej walce zdobyły pierwsze miejsce w regionie, co zapewniło im awans do półfinałów województwa. 
Wyjątkowe zaangażowanie i determinacja dziewczyn z pewnością zasługują na pochwałę. Trzymamy kciuki za kontynuację sukcesów w kolejnych etapach zawodów! 
Skład drużyny: Aleksandra Cieślak, Klaudia Wojsiat, Daria Rozmysłowicz, Wiktoria Topczyłko, Laura Chruściel, Marika Pleńska, Judyta Wasek, Hanna Konopacka, Natalia Zioło, Karolina Mandywel.

informacja zaczerpnięta z profilu fb LO

Dodał: Mirosław Gutowski       12 grudnia 2023r.
Bezpieczni na drodze

          

W piątek 24 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie, w ramach akcji "Odblasków noszenie ma duże znaczenie", z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Kinkajmach oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej w Bezledach. Przekazali oni wiedzę na temat bezpieczeństwa  pieszych na drogach publicznych poza  obszarem zabudowanym, a także informację o konieczności noszenia  elementów odblaskowych, które powinny być nieodłączną częścią naszego ubioru. Pamiętajmy, że noszenie odblasków świadczy o naszej dojrzałości i świadomości na temat bezpieczeństwa.

 

    

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       26 listopada 2023r.
Powiatowy Konkurs Literacki

 

 W piątek 17 listopada w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom Powiatowego konkursu literackiego dla miłośników języka angielskiego. Wyróżniona została Zuzanna Ziemacka z kl. 3d, a Karolina Szulżycka z kl. 2d zdobyła tytuł zwycięzcy. Serdeczne gratulacje!

p. prof. E. Argalska

 

 

Dodał: Ewelina Story       20 listopada 2023r.
Twoje Tak ma Moc

 Dnia 26 października  w auli szkolnej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie na temat transplantologii i donacji, zainspirowane wyjazdem naszych uczennic na konferencję Transplant Summit Poland do Katowic, ufundowanym przez fundację Dwie Głowy.

    

Hasłem przewodnim były słowa  “Twoje Tak ma Moc”.

Podczas spotkania rozmawialiśmy z ekspertami z różnych dziedzin: panią psycholog Wiolettą Wasilewską, panią Bogumiłą Król (z którą połączyliśmy się online), koordynatorem  transplantacji ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz księdzem Łukaszem Długoszem.

    

Mieliśmy również okazję dowiedzieć się o operacji przeszczepienia zmodyfikowanego serce świni człowiekowi, przeprowadzonej przez profesora Roberta Montgomery.

Niezwykle wzruszająca historia, opowiedziana przez panią Annę Jodko, skłoniła nas do refleksji. Warto rozmawiać z najbliższymi na temat donacji, aby móc podejmować ewentualnie słuszne decyzje w przyszłości.

 Poruszającym  podsumowaniem była piosenka napisana przez Blankę Magun i Hannę Bartosewicz i wykonana przez nasze koleżanki.   

Wiktoria Basak


     

Dodał: Ewelina Story       6 listopada 2023r.
Nasze uczennice na konferencji Transplant Summit Poland w Katowicach


 

W dniach 27-29 września uczennice klasy 4C wraz z P. Anetą Roś-Kozłowską uczestniczyły w konferencji Transplant Summit Poland w Katowicach. Konferencja miała na celu rozpowszechnienie i zbliżenie nam tematu transplantologii u dzieci.
Na konferencji gościem specjalnym był światowej sławy transplantolog Prof. Robert Montgomery, który jest autorem i pomysłodawcą pierwszego trafnego przeszczepu, genetycznie zmodyfikowanego serca świni do człowieka. Na konferencji można było także wysłuchać wypowiedzi psycholog dr Joanny Heidtman na temat społecznej przyszłości dla transplantologii, budowaniu wsparcia, czy edukacji i mobilizacji społecznej. Ponadto słuchałyśmy wypowiedzi Prof. Jerzego Bralczyka uznawanego za autorytet w dziedzinie językoznawstwa i języka polskiego. Jego wykład zaprezentował nam temat „Jak język dopasowuje się do rzeczywistości i jak rozmawiać na temat transplantacji”.
Po konferencji uczestniczyłyśmy w koncercie poświęconym rodzinom dawców, jak i biorcom, gdzie zgromadziły się tacy wykonawcy jak: Kamil Bednarek, Natalia Kukulska, Małgorzata Ostrowska, Grubson, Danuta Błażejczyk, Katarzyna Łaska, Laura Bączkiewicz itd…
W piątek miałyśmy przyjemność zwiedzać Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Dowiedziałyśmy się tam cennych informacji na temat nowych technologii. Wyjazd dostarczył nam dużo nowej wiedzy i wrażeń, gdzie dowiedziałyśmy się wiele na temat przeszczepów, poznałyśmy nowe technologie stosowane w edukacji studentów oraz obserwowałyśmy zabieg bronchoskopii. Akcja zachęciła nas do propagowania hasła „TWOJE TAK MA MOC”.

 

Olga Łunio

 

Dodał: Mirosław Gutowski       9 listopada 2023r.
Dni wolne od zajęć

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego, 2 i 3 listopada 2023r. są dniami wolnymi od zajęć.

W załączeniu zarządzanie dyrektora o dniu wolnym za święto przypadające w sobotę.

 ZARZĄDZENIE NR 3-2023-24

Dodał: Mirosław Gutowski       30 października 2023r.
Uczniowie Żeroma uczestniczyli w kampanii #DZIEŃŚWIADOMOŚCI

My też byliśmy, słuchaliśmy i śpiewaliśmy.

#DZIEŃŚWIADOMOŚCI to ważna kampania społeczna dotycząca zdrowia psychicznego.
Warto było dowiedzieć się o przyczynach takich schorzeń, ich przebiegu, czy sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. A każdy z nas takie przeżywa. Rzeczywistość to nie jest wykreowany i przekoloryzowany świat wirtualny.
👉Potrzebujesz pomocy? To nie Twoja słabość, ale siła! Zwróć się do bliskich lub zaufanych osób.
👉Widzisz potrzebującego pomocy? Nie bagatelizuj sprawy. Porozmawiaj. Po prostu bądź!
Tylko tyle i aż tyle

 Samorząd Uczniowski

Akcję w BDK prowadził Mateusz Szymkowiak, znany i lubiany redaktor TVP

Fotografia: BDK Bartoszyce

Dodał: Mirosław Gutowski       28 października 2023r.
Nasze siatkarki coraz wyżej!

Dnia 17 października nasze uczennice rozegrały powiatowy turniej piłki siatkowej dziewcząt.
Dziewczyny zajęły 1 miejsce i zdobyły awans do kolejnego etapu zawodów!
Skład drużyny: Aleksandra Cieślak, Klaudia Wojsiat, Wiktoria Topczyłko, Daria Rozmysłowicz, Laura Chruściel, Aleksandra Wiśniewska, Marika Pleńska, Judyta Wasek, Julia Harhaj oraz Karolina Mandywel.
Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach!!

Informacja zaczerpnięte z profilu fb Samorządu Uczniowskiego.
foto: p. Tomasz Tatol

Dodał: Mirosław Gutowski       28 października 2023r.
ŻEROM świętował DEN

 

13 października społeczność Liceum świętowała Dzień Edukacji Narodowej. 
Akademia została otwarta wzruszającymi życzeniami, skierowanymi do wszystkich Pracowników Szkoły, po czym przedstawiciele uczniów, w podziękowaniu za Ich codzienny trud, podarowali kwiaty. 
Część artystyczna, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz grupę Anonimowych Artystów składała się z humorystycznego pokazu mody nauczycielskiej oraz wręczenia dyplomów uznania, przyznanych pedagogom na podstawie ankiety wypełnionej przez uczniów naszej szkoły 
Jeszcze raz Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzymy wszystkiego najlepszego!
Dobrze spędzonego czasu z nami w szkole, dużo zdrowia, cierpliwosci oraz szczęścia.
Niech Wasza ciężka praca zostanie doceniona i nagrodzona.
Czerpcie z niej jak najwięcej satysfakcji! 
Wszyscy uczniowie naszej szkoły są Wam niezmiernie wdzięczni, za to ile robicie dla nas każdego dnia.

Samorząd Uczniowski!

 >>więcej fotek z tej uroczystości

 

 

Dodał: Mirosław Gutowski       28 października 2023r.
Niebieska Szkoła- podsumowanie
Dodał: Mirosław Gutowski       17 października 2023r.
Niebieska Szkoła - relacja TV BartSat

 

 

Dodał: Mirosław Gutowski       17 października 2023r.
Niebieska szkoła, czyli Żerom przeciwko przemocy - 29.09.2023
Dodał: Mirosław Gutowski       2 października 2023r.
NIEBIESKI MARSZ - AKTUALNOŚcI

 

Dodał: Mirosław Gutowski       28 września 2023r.
NIEBIESKA SZKOŁA I NIEBIESKI KONCERT przeciw przemocy

 

NIEBIESKA SZKOŁA
I NIEBIESKI KONCERT

29 września w naszej szkole odbędzie się mnóstwo
"niebieskich" wydarzeń, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy.
Będzie nam towarzyszyła Joanna Kondrat - absolwentka naszego liceum, znana w Polsce artystka, inicjatorka wielu działań przeciwko przemocy. Z Jej udziałem, o północy w szkole odbędzie się wyjątkowy NIEBIESKI KONCERT, na który serdecznie zapraszamy!

Dodał: Mirosław Gutowski       25 września 2023r.
Licealiści Żeroma w Sejmie RP

 

Uczniowie klas czwartych i trzecich naszego Liceum w piątek 8 września wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Głównym celem było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Starego Miasta w Warszawie. Przed wejściem na teren obiektów sejmowych każdy musiał przejść szczegółową kontrolę bezpieczeństwa. Po gmachu parlamentu licealiści poruszali się w towarzystwie pani przewodnik, która m.in. w sali obrad wyjaśniła zasady prawa wyborczego i przybliżyła aspekty poselskiej pracy. Następnym etapem wycieczki był spacer ulicą Nowy Świat i Krakowskim Przedmieściem w kierunku Zamku Królewskiego i Starego Miasta oraz zwiedzanie Starówki.  Naszemu wyjazdowi towarzyszyła przepiękna, letnia i wyjątkowo ciepła pogoda. Przed północą zameldowaliśmy się z powrotem w Bartoszycach.

Wyjazd pomógł zorganizować i całkowicie sfinansował Pan Poseł Adam Ołdakowski, któremu bardzo dziękujemy.

Bardzo dziękujemy
p.prof. Anecie Roś-Kozłowskiej
i p.prof. Piotrowi Maiowi

za opiekę i pomoc w organizacji wycieczki.

więcej zdjęć w galerii --> 

 

Dodał: Mirosław Gutowski       14 września 2023r.
Akcja - integracja, czyli klasy 1A i 1B w Dworku Dębówko

 

6 września uczniowie klas pierwszych: matematycy i humaniści udali się wspólnie z wychowawcami oraz p. Danutą Kobus, p. Joanną Ciechomską i p. Iwoną Borkowską na zajęcia integracyjne do Dworku Dębówko.

Integracji sprzyjała piękna pogoda, zajęcia przeprowadzone przez opiekunów oraz pieczenie kiełbasek i pianek na ognisku.

 

zobacz więcej zdjęć >>

Informację przygotowała p. prof. Edyta Kondraciuk-Pieniak

 

Dodał: Mirosław Gutowski       7 września 2023r.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

W naszym Liceum 4 września uroczyście został zaingurowany nowy rok szkolny 2023/2024.

W mury placówki wstąpiło 155 nowych uczniów. 


Wszystkim licealistom życzymy owocnych szkolnych zmagań.

Powodzenia!

 

 

więcej zdjęć w galerii foto->>

  

 

Dodał: Mirosław Gutowski       6 września 2023r.
Rok szkolny 2023/2024

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 - 
- 4 września o godz. 9.00 na boisku szkolnym.
Obecność obowiązkowa.
Nie zapomnijmy o stroju galowym.

 

 

Dodał: Mirosław Gutowski       31 sierpnia 2023r.
Spotkanie z wychowawcami

Serdecznie zapraszamy uczniów przyjętych do klas pierwszych na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 9.00 na boisku szkolnym.

Do zobaczenia!

 

Dodał: Ewelina Story       18 sierpnia 2023r.

100 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2023r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY