Ładowanie strony
MENU
PROJEKTY AKTUALNE

 

 

ŻEROM W YOUTUBE

 DYPLOMY I CERTYFIKATY

 

  


 


start /
serwis w tej chwili ogląda 14 osób
serwiszglossie

-- KOMUNIKAT --
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 20.03.2020 r. ogranicza się funkcjonowanie placówki do dnia 10.04.2020 r.
 

W tym okresie realizowane będzie nauczanie zdalne, przy wykorzystaniu dziennika elektronicznego Librus, dostępnych platform edukacyjnych, komunikatorów. Szczegółowe informacje zamieszczone zostaną w dzienniku elektronicznym Librus. 

Dodał: Mirosław Gutowski       23 marca 2020r.
Finał L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

W związku z zaistniałą sytuacją Komitet Główny L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego odwołał zawody finałowe, ale postanowił przyznać osobom zakwalifikowanym do etapu centralnego tytuł Finalisty OLiJP. Oznacza to, że nasza uczennica – Aleksandra Małachowska skorzysta z przywilejów przysługujących tej grupie. Już w tym momencie może się skupić na nauce z przedmiotów innych niż język polski, ponieważ na jej świadectwie ukończenia szkoły z tych zajęć będzie widniała ocena celująca. Ola nie będzie także musiała przystępować do ustnego i pisemnych egzaminów maturalnych z języka polskiego i wie już dziś, że jej wynik (również z matury rozszerzonej) wynosi 100 %.

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach w ślady Oli pójdą młodsi koledzy.
 

Gratulujemy! 

Dodał: Anna Doroszko       17 marca 2020r.
UWAGA KONFERENCJA DZIOŁCH ODWOŁANA

 Z przykrością informujemy, że z powodu zawieszenia zajęć dydaktyczno-edukacyjnych w placówkach oświatowych w Polsce w dniach 12-25 marca, jesteśmy zmuszone odwołać piątkową Konferencję Dziołch. Przepraszamy.

Dziołchy

Dodał: Ewelina Story       11 marca 2020r.
Zapraszamy

 

Dodał: Ewelina Story       8 marca 2020r.
Pierwszy Dzień Wiosny

 

Dodał: Ewelina Story       8 marca 2020r.
Aleksandra Małachowska w finale Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

W sobotę 29 II 2020 r. w Olsztynie odbył się ustny etap L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, do którego została dopuszczona Aleksandra Małachowska z klasy III c. Komitet Okręgowy OLiJP po wysłuchaniu wszystkich zawodników rekomendował do zmagań finałowych 7 uczestników, w tym naszą uczennicę. 5 III 2020 r. Komitet Główny OLiJP ogłosił listę osób zakwalifikowanych do zawodów ogólnopolskich. Wśród nich znalazła się także Aleksandra.

Finał Olimpiady odbędzie się w dniach 1-4 IV 2020 r. w Konstancinie.

Olu, trzymamy za Ciebie kciuki!

Dodał: Anna Doroszko       6 marca 2020r.
TV Bartsat profesjonalnie o Erasmus + w Portugalii

Dodał: administracja       2 marca 2020r.
Sukces w eliminacjach OTWP

 26 lutego o godz. 10.00 w Komendzie Powiatowej Straży Pożrnej w Bartoszycach odbyły się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły Urszula Jusiak I Ag, Kacper Siudek III B, Bartłomiej Harhaj I Ap i Kacper Subotowicz I Ap.

Zwycięzcą eliminacji został Bartłomiej Harhaj. Natomiast Urszula Jusiak zajęła II miejsce. Bartek i Ula zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 25 marca. 

   

Gratulujemy i życzymy zwycięstwa w kolejnych zmaganiach!

 

Dodał: Ewelina Story       26 lutego 2020r.
Podsumowanie pobytu w Portugalii

 We środę 19 lutego uczniowie naszej szkoły relacjonowali swoje wrażenia z wyjazdu do Porto. Portugalia była piątym etapem realizowanego przez naszą szkołę programu Erasmus+. Tematem działań  było dziedzictwo kulturowe. Oprócz prac projektowych uczniowie mogli poznać życie codzienne oraz uroki Porto ze szczególnym zwróceniem uwagi na zabytki tego miasta  i ich ochronę.

p. prof. D. Haraf

    

Dodał: Ewelina Story       21 lutego 2020r.
Sukces Aleksandry Małachowskiej w OLiJP

W sobotę 8 lutego 2020 r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbył się etap okręgowy L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Do tego etapu została dopuszczona Aleksandra Małachowska z klasy III c. Po eliminacjach pisemnych do części ustnej zaproszono jedynie 8 uczniów z całego naszego województwa. Ogromnie cieszy więc fakt, że również nasza reprezentantka znalazła się w gronie osób, które 29 lutego będą walczyć o awans do etapu centralnego.

Aleksandrze gratulujemy i życzymy powodzenia!

Dodał: Anna Doroszko       19 lutego 2020r.
Awans Joanny Kraus i projektu Puchary Zero Waste 2019

Joanna Kraus z klasy 1ag bierze udział w konkursie Puchary Zero Waste 2019 i awansowała do drugiego etapu, w którym wybierane są 4 kategorie: wydarzenie, osoba, inicjatywa i marka.

Joanna pretenduje w kategorii osoba, a projekt, który realizuje to Zrób więcej dla Ziemi  i jest zgłoszony jako inicjatywa.

!! Pomóżmy wygrać projektowi,
w którym uczestniczy Joanna !!

Jest to ogromna szansa szansa na rozpromowanie tej idei.

kliknij link do głosowania:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSccYNeRbfdrUC2V-1MZhBv_RUemU3jcbew4bVcW4QnrIqmIfA/viewform

 

GŁOSOWANIE JEST W 4 KATEGORIACH a Joanna i jej projekt jest w 2 kategoriach.

Inicjatywa zero waste 2019 - Więcej dla Ziemi
osoba zero waste 2019 - Joanna Kraus


Głosowanie tylko do piątku 21 lutego 2020  !!!

Dodał: Mirosław Gutowski       15 lutego 2020r.
Portugalia dzień 5

Czas pożegnania. Po wypełnieniu ankiety ewaluacyjnej i wysłuchaniu koncertu szkolnej grupy Big Band, otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

     

Po ceremonii wręczenia dyplomów, wzięliśmy udział w zajęciach z biologii i geografii, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Nadszedł czas rozstania i powrotu do domu.

    

p. prof. D. Haraf

 

Dodał: Ewelina Story       9 lutego 2020r.
Portugalia dzień 4

 Czwarty dzień wymiany spędziliśmy zwiedzając Porto. Rozpoczęliśmy od biblioteki Lello znanej miłośnikom Harrego Pottera. Tu właśnie narodził się pomysł napisania książki. Po krótkim odpoczynku przy herbacie i obejrzeniu filmu ukazującego piękno Portugalii udaliśmy się na spacer urokliwymi uliczkami miasta.

    

Na trasie wędrówki znalazł się oczywiście dworzec Sao Bento, gdzie na wewnętrznych ścianach budynku można podziwiać przepiękne azulejos, przedstawiające historię miasta. Spacer zakończyliśmy w World of Discoveries, gdzie przybliżyliśmy sobie historię odkryć portugalskich żeglarzy. 

    

  

p. prof. D. Haraf

 

Dodał: Ewelina Story       7 lutego 2020r.
Portugalia dzień 3

 Dzień 3 wymiany poświęcony był analizie wyników ankiet badających poziom wiedzy mieszkańców w zakresie dziedzictwa narodowego. Przygotowaliśmy również ulotki prezentujące najbardziej znane zabytki w naszym regionie i kraju.

    

Po południu odbyła się prezentacja rezultatów pracy każdej ze szkół uczestniczących w projekcie. Dzień zakończyliśmy spacerem nad morzem w towarzystwie przyjaciół z wymiany.

  

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       6 lutego 2020r.
Portugalia dzień 2

 Na drugi dzień wymiany zaplanowano poznawanie dziedzictwa narodowego Portugalii. Zwiedziliśmy dolinę Douro, w której od wielu lat w tradycyjny sposób produkuje się najsłynniejsze wino Porto.

  

Byliśmy w muzeum Miguela Torga jednego z najbardziej wpływowych poetów i pisarzy XX wieku.

      

Po obiedzie w tradycyjnej restauracji odbyliśmy rejs rzeką Douro, a następnie zwiedziliśmy Pin Hao - budynek stacji kolejowej ozdobiony tradycyjnymi, portugalskimi płytkami.

  

p. prof. D. Haraf

 

Dodał: Ewelina Story       5 lutego 2020r.
Erasmus + Portugalia

 Rozpoczęliśmy kolejny etap programu Erasmus+. Tym razem gościmy w Porto w szkole imienia Carolina Michaelis. Przywitali nas serdecznie uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły. Po ceremonii powitania każdy z krajów uczestniczących w projekcie prezentował swój kraj, miasto i szkołę.

    

Poznaliśmy także podstawowe zwroty w języku portugalskim i próbowaliśmy komunikować się w tym języku.

     

Jednym z zadań projektowych było przygotowanie banera dotyczącego miejsc związanych z dziedzictwem narodowym. Aby przybliżyć Polskę i jej kulinarne walory przygotowaliśmy mały poczęstunek. Po ciężkiej pracy mieliśmy czas na odpoczynek i taniec przy dźwiękach  portugalskich piosenek.

  

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       4 lutego 2020r.
Planetarium w Olsztynie ogłosiło nowe konkursy

Wojewódzki Turniej Fizyczny

Wojewódzki Turniej Astronomiczny

Wojewódzki Konkurs na Referat Astronomiczny

>> regulaminy konkursów w menu: KONKURSY

Dodał: Mirosław Gutowski       25 stycznia 2020r.

97,63 %
ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2019r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
CERTYFIKATY