poczekaj sekundeczkę
MENU
PROJEKTY AKTUALNE

 

PROJEKTY ARCHIWALNE
 
  
start /
serwis w tej chwili ogląda 3 osób
serwiszglossie

Sukces w tenisie stołowym

Uczennice Katarzyna Wójcik z kl.Ic i Patrycja Rydel z kl. IIa zajęły I miejsce w eliminacjach powiatowych Drużynowych Mistrzostwach Tenisa Stołowego Dziewcząt w Górowie Iławeckim natomiast w Rejonowych Mistrzostwach, które odbyły się w Lidzbarku Warmińskim, zostały sklasyfikowane na III miejscu.

Gratulujemy!

informację przysłała pani prof. E. Monkiewicz
Dodał: MG       2 grudnia 2016r.
Interaktywny Produkt - konkurs

kliknij w baner, by zobaczyć więcej

Dodał: MG       28 listopada 2016r.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w I b

Klasa I b, w ramach Obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i programu Otwarta firma, zaprosiła bartoszyckiego przedsiębiorcę - pana Zbigniewa Makarewicza, założyciela firmy STAL-GAZ.

Firma jest dobrze znana na naszym lokalnym rynku usług.

Pan Makarewicz opowiedział o przypadających na 1991 r. początkach działalności, które były bardzo trudne dla firmy. Wspomnienia okazały się wzruszające dla zaproszonego gościa.

Uczniowie zobaczyli  archiwalne zdjęcia, styl tworzenia plakatów informacyjnych i poczuli klimat tamtych odległych czasów. Poznali problemy, jakim trzeba stawić czoła, by firma mogła normalnie funkcjonować. Dowiedzieli się, że odpływ młodych ludzi z Bartoszyc oddziałuje negatywnie na lokalne przedsiębiorstwa. Niekorzystnym jest też odpływ kapitału.

W spotkaniu uczestniczyła również klasa II a. Kacper Gryczko i Maciej Bogel zadawali panu Makarewiczowi interesujące biznesowo pytania.

Na zakończenie przedsiębiorca przeprowadził quiz i wręczył gadżety, torby, odblaski drogowe oraz firmowe kubki.

 Pana Makarewicza powitała i pożegnała Daria Dziatłowska - gospodarz klasy I b. 

 Inicjatorem i patronem tego spotkania była pani prof. Danuta Kobus.
 

Dodał: MG       24 listopada 2016r.
Olimpiada Chemiczna

 Mateusz Kozłowski z kl. II C zakwalifikował się do zawodów I stopnia 63 Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej, które odbędą się 26 listopada w Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

Dodał: Ewelina Story       22 listopada 2016r.
OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ - sukces!

Mateusz Kozłowski z kl. 2 c oraz Michał Szaknis z kl. 2 a zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej zajmując odpowiednio 3 i 4 miejsce w województwie.

Gratulujemy!

Dodał: MG       21 listopada 2016r.
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

 16 listopada w naszym liceum miały miejsce obchody Święta Patrona Szkoły.Zebrani w auli, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie obejrzeli krótką, ale interesującą prezentację sylwetki naszego patrona -"pisarza o sercu nienasyconym", a następnie wysłuchali montażu literacko-muzycznego pt. "Piękno przyrody w twórczości Stefana Żeromskiego".

   Uczniowie klasy III B ukazali cztery poru roku w literackim ujęciu pisarza.  Wygłaszane przez nich słowa dopełniała budująca nastrój patosu muzyka Chopina.

    Uroczysty apel poprzedziło ogólnoszkolne czytanie opowiadania "Rozdzióbią nas kruki, wrony...".Wytypowani przez panie polonistki uczniowie- przedstawiciele wszystkich klas, w sposób artystyczny, odczytali fragmenty tego pięknego opowiadania.

    Idea wspólnego czytania towarzyszy nam nie tylko w dniu Święta Patrona Szkoły - wystarczy przypomnieć wrześniowe "Czytanie Sienkiewicza".

                                                                                                                 

Tekst p. prof. Edyta Krawczyk

Dodał: Ewelina Story       19 listopada 2016r.
Krwiodawstwo

Dnia 15 listopada uczniowie naszej szkoły mieli możliwość oodania krwi podczas  kolejnej akcji krwiodawstwa organizowanej w auli naszego liceum, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem licealistów, nauczycieli oraz pracowników naszej placówki. Wiele osób przełamalo się i zrobiło to po raz pierwszy. 

Chcielibyśmy szczególnie podziękować pani prof. Annie Doroszko oraz panu prof. Stanisławowi Kundziczowi za danie dobrego przykładu.

Tekst Joanna Wróblewska

 

Zdjęcia Julia Grodzka

 

Dodał: Ewelina Story       16 listopada 2016r.
Święto Niepodległości

Jak co roku młodzież naszego liceum brała udział w uroczystościach związanych z upamiętnieniem  Dnia Niepodległości. Święto rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem  Św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej. Obchody zakończył Apel Pamięci na Placu Bohaterów Westerplatte.


 

Dodał: Ewelina Story       16 listopada 2016r.
Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

Dnia 27.10.2016r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II.

Wzięły w nim udział drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z Bartoszyc.

Tematyka konkursu dotyczyła życia i nauczania św. Jana Pawła II oraz wiadomości z katechizacji.

Patronat nad konkursem objął Pan Starosta Wojciech Prokocki i Ks. Proboszcz Jan Jarosz, przewodniczącym komisji konkursowej był Ks. Infułat Adolf Setlak.

Uczniowie naszej szkoły zajęli I i III miejsce.

Odrobinę więcej zdjęć w fotogalerii

I miejsce:
Michał Fiedorowicz kl. III a 
Joanna Wróblewska kl. III c 
Mateusz Kozłowski kl.II c
III miejsce:
Natalia Luśtyk kl. II c 
Katarzyna Fiedorowicz kl. II c 
Eliza Głód kl. II c

Gratulujemy! Czekamy na następny konkurs w przyszłym roku.

Uczniów przygotowała Pani prof. Agnieszka Brzezińska.

Dodał: MG       9 listopada 2016r.
Gala Impuls 2016

4 listopada  2016 r. w Narodowym Banku Polskim w Warszawie odbyła się Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS 2016. Narodowy Bank Polski już po raz jedenasty nagrodził nauczycieli i uczniów za aktywny udział w realizacji projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Laura Butwiło i Hubert Muzyka zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu na krzyżówkę ekonomiczną.

Podczas Gali zostały także wręczone nagrody najbardziej aktywnym nauczycielom  Pani Danuta Kobus po raz kolejny została najlepszym nauczycielem przedsiębiorczości  w województwie warmińsko-mazurskim.

Dodał: D.K.       8 listopada 2016r.
CERTYFIKATY
KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81

wybrane serwisy
   
LINKI
 
 

 

Odsłony: 0 :: Unikalne: 514 :: Dzisiaj: 68 :: Wczoraj: 446 :: Online: 3 :: Najwięcej odwiedzin: 03-12-2016 (446)
Odwiedziny: 1082 :: Odsłony: 1613 :: Dzisiaj: 106 :: Wczoraj: 448 :: Online: 6 :: Najwięcej odwiedzin: 528 (02-12-2016) :: | administracja