poczekaj sekundeczkę
.
MENU
nowe komentarze
PROJEKTY
  

 

start /
serwis w tej chwili ogląda 10 osób
serwiszglossie

Lekcja otwarta

 W piątek 14 listopada klasa I C pod kierunkiem prof. Agnieszki Kędzierskiej zaprezentowała się podczas lekcji otwartej przed rodzicami, dyrekcją liceum oraz grupą humanistyczną.

Tematem zajęć były zagadnienia transplantologii i etyki omawiane w kontekście obejrzanego niedawno filmu  "Bogowie". Głównymi celami lekcji było to, aby uczniowie rozumieli, dlaczego przeszczepy budziły kontrowersje, potrafili dostrzec aktualną tematykę filmu i jego dydaktyczny wymiar, a także umieli wskazać przyczyny negatywnego podejścia do transplantologii.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod pracy np. dyskusji punktowej i ciekawych środków dydaktycznych (tekstów źródłowych i kart pracy) lekcja miała dobrą  dynamikę, a założone przez wychowawczynię cele zostały osiągnięte. Rodzice wyszli z zajęć bardzo zadowoleni, a grupa humanistyczna pod kierunkiem prof. Anny Doroszko obiecała pierwszakom "rewanż" w postaci zaproszenia na otwarte zajęcia z filozofii.

p. prof. A. Kędzierska

Dodał: Ewelina Story
kiedy: 18 listopada 2014r.
Wyniki finału Konkursu

I miejsce - Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego                    w Bartoszycach na szczeblu krajowym zawdzięczamy:

Kamili Kowalskiej     kl. 3C

Dagmarze Jarzynka  kl. 3C

Agacie Budnej          kl. 3B

oraz mentorowi uczennic - Panu Romanowi Kęsickiemu.

„Czuję się Obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej” to tytuł finału konkursu  pod „Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności” oraz pod Honorowym Patronatem Prezesa Trybunału Konstytucyjnego odbył się 26 września 2014 r. w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie.

Gratulujemy!

zobacz link>>>

Dodał: ZM
kiedy: 13 listopada 2014r.
GALA „IMPULS 2014”

7 listopada 2014 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się GALA „IMPULS 2014” Uroczystość jest organizowana raz w roku w celu podsumowania pracy nauczycieli należących do Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS, którzy realizują projekty NBP w zakresie ekonomii, finansów i przedsiębiorczości.  

   Narodowy Bank Polski już po raz dziewiąty uhonorował najbardziej przedsiębiorczych nauczycieli i uczniów w Polsce.

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Anna Grygowicz, Alicja Jaworska i Aleksandra Szczepura otrzymały nagrody za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie na najlepszy scenariusz komiksu ekonomicznego.

Podczas Gali zostały także wręczone nagrody najbardziej aktywnym nauczycielom  Pani Danuta Kobus po raz kolejny została najlepszym nauczycielem przedsiębiorczości w województwie warmińsko-mazurskim.

 

 

Dodał: D.K.
kiedy: 10 listopada 2014r.
“Promocja firmy - zadanie dla mnie”

Dnia  30.X. 2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach ogłoszono wyniki  konkursu  pn. “Promocja firmy - zadanie dla mnie” Starosta powiatu Bartoszyckiego wręczył nagrody laureatom.

 Wśród laureatów byli również uczniowie naszego liceum. Zespół w składzie:

Patryk Piwnicki, Grzegorz Romanowski, Mateusz Sikorski zajął III miejsce.

Konkurs polegał na nakręceniu dowolną techniką krótkiego filmu promocyjnego samodzielnie wybranej firmy naszego powiatu oraz przygotowaniu założeń jej kampanii promocyjnej.

Gratulujemy uczniom i życzymy kolejnych sukcesów.

Dodał: D.K.
kiedy: 3 listopada 2014r.
Dzień Patrona Szkoły

  W związku ze zbliżającym się Dniem Patrona Szkoły ogłaszamy konkurs o Stefanie Żeromskim. Materiały niezbędne do przygotowania się do konkursu znajdują się u pań polonistek. 

Każda klasa deleguje 2 uczestników, którzy reprezentują ją podczas zawodów w auli. Zwycięzcy otrzymują oceny celujące z języka polskiego oraz punkty z zachowania.

Serdecznie zapraszamy!

p. prof. Kędzirska

Dodał: Ewelina Story
kiedy: 30 października 2014r.
Powiatowy Konkurs Recytatorski

  

  W poniedziałek 21 października uczennica kl. I C Nina Żerebna odniosła sukces w Powiatowym Konkursie Recytatorskim poświęconym pamięci św. Jana Pawła II, zdobywając wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 39 uczniów naszego powiatu, poziom występów był bardzo wysoki, a konkurencja ogromna. Nina świetnie poradziła sobie z tremą, stąd jej wysoka lokata.

   

Życzymy powodzenia w kolejnych konkursach i gratulujemy sukcesu. Uczennicę przygotowywała pani prof. A. Kędzierska.

 

Dodał: Ewelina Story
kiedy: 22 października 2014r.
Dni Papieskie w LO

        W ramach obchodów Dni Papieskich 17.10.2014r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Brały w nim udział szkoły ponadgimnazjalne z Bartoszyc. Zakres zadań w tym konkursie był szeroki od prac plastycznych, wiadomości, czytania tekstów papieskich, aż po kalambury. Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą, a także pomysłowością. Pracowali w trzyosobowych zespołach.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z naszego LO:

Aneta Ruszczyk   kl. 3a
Katarzyna Lalak   kl. 3a
Joanna Czamlet   kl. 3a

Drugie miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR1.

Trzecie miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 2.

     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Autor publikacji: p.prof. Agnieszka Brzezińska

 

Dodał: ZM
kiedy: 22 października 2014r.
Krwiodawstwo w Żeromie

    Dnia 16 października 2014r. w naszej szkole odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa. W tym przedsięwzięciu wzięły udział 32 osoby, z czego aż 23 po raz pierwszy w swoim życiu! Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim honorowym dawcom za ich poświęcenie.

    Podziękowania składamy również Pani prof. Annie Doroszko oraz Panu prof. Bartłomiejowi Szymusiowi, którzy wzięli udział w akcji, dając dobry przykład młodzieży.

Pani prof. Magdalena Araśniewicz

Dodał: Justyna Iwanicha
kiedy: 20 października 2014r.
Bartosz Bartosewicz

 

Absolwent naszej szkoły, ppor. mgr inż. Bartosz Bartosewicz, został prymusem tegorocznej promocji oficerskiej absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.   fot. Grzegorz Rosiński

Za ukończenie studiów z wyróżnieniem, ze średnią oceną 4,73 i uzyskanie pierwszej lokaty, Prezydent RP nagrodził Go białą bronią.

 fot. Grzegorz Rosiński

Tuż po ukończeniu studiów ppor. mgr inż. Bartosewicz został wyznaczony na stanowisko młodszego inżyniera w Instytucie Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej.

 Jako cała społeczność szkolna, składamy naszemu absolwentowi serdecznie gratulacje i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej. 

Mamy także nadzieję, że sukces „naszego" Bartka zachęci obecnych uczniów „Żeroma” do wytężonej pracy, która zaowocuje nie tylko wspaniałymi wynikami na egzaminie dojrzałości, ale także sukcesami w prawdziwie dorosłym życiu.

p. prof. E. Argalska

 

Dodał: Ewelina Story
kiedy: 4 września 2014r.
CERTYFIKATY
KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84 
Pedagog
89 762 10 81

wybrane serwisy
 
GG

  

LINKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 8534 :: Unikalne: 325 :: Dzisiaj: 259 :: Wczoraj: 66 :: Online: 10 :: Najwięcej odwiedzin: 24-11-2014 (259)
Odwiedziny: 656 :: Odsłony: 6133 :: Dzisiaj: 467 :: Wczoraj: 189 :: Online: 10 :: Najwięcej odwiedzin: 467 (24-11-2014) :: | administracja