poczekaj sekundeczkę
.
MENU
nowe komentarze
PROJEKTY
  

 

start /
serwis w tej chwili ogląda 9 osób
serwiszglossie

Wasza krew ratuje życie

 Dnia 17 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna akcja zbiórki krwi. W tym roku w klasach trzecich uczy się tylko 95 osób, z czego nie wszyscy są jeszcze pełnoletni. Pomimo to spora część naszej młodzieży wyraziła chęć wzięcia udziału w akcji (prawie 1/3).

 

Szczególnie dziękujemy wszystkim tym, którzy po raz pierwszy oddali krew oraz naszym profesorom pani Annie Doroszko i panu Bartłomiejowi Szymusiowi, którzy swoją postawą zachęcają młodzież do honorowego krwiodawstwa.

 

p. prof. M. Araśniewicz

Dodał: Ewelina Story
kiedy: 23 listopada 2015r.
Erasmus+

 Od 1 września 2014 roku do 31 sierpnia 2016 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie Erasmus+ pt. "Kamishibai - innowacja w dydaktyce nauczania języka francuskiego", Akcja 2 - Partnerstwa strategiczne.

http://prf-erasmusplus.jimdo.com/

W projekcie biorą udział trzy licea polskie ( LO Bartoszyce, III LO Olsztyn, III LO Elbląg), cztery szkoły rumuńskie (Liceul Tehnologic Ocna-Mures, Scoala Gimnaziala Lucian Blaga, Colegiul Tehnic Agricol Alexandru Borza, Palatul Copillor Alba Iulia) oraz trzy licea francuskie (Lycée Jules Verne, Lycée Pommerit-Jaudy, Lycée Saint-Pierre).

W czasie wakacji, w lipcu 2015 roku, sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w dwutygodniowym polsko-rumuńskim obozie z językiem francuskim w Olsztynie.

http://cotesdarmor-warmie-mazurie.jimdo.com/ 

Natomiast w październiku 2015 roku nauczyciele języka francuskiego ze szkół partnerskich odbyli dwutygodniowy staż pedagogiczny w Saint-Brieuc w Bretanii.

Staż był świetną okazją nie tylko do doskonalenia umiejętności, zdobywania nowych kompetencji, ale także do zbudowania więzi przyjaźni między nauczycielami i szkołami zaangażowanymi w realizację projektu.

 

 

http://stageflesb.jimdo.com/ 

Kolejne spotkanie uczniów oraz nauczycieli połączone z prezentacją wykonanych przez wszystkie szkoły miniprojektów zostało zaplanowane na maj 2016 roku w Bretanii we Francji.

 

 

Dodał: Ewelina Story
kiedy: 4 listopada 2015r.
GALA „IMPULS 2015”

W piątek 23 października 2015 w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbyła się GALA „IMPULS 2015”. Wzięła w niej udział minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Uroczystość jest organizowana raz w roku w celu podsumowania pracy nauczycieli należących do Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS, którzy realizują projekty NBP w zakresie ekonomii, finansów i przedsiębiorczości.

Podczas Gali zostały wręczone nagrody najbardziej aktywnym nauczycielom.  Pani Danuta Kobus po raz kolejny została najlepszym nauczycielem przedsiębiorczości w województwie warmińsko-mazurskim.

Miło nam również poinformować, że uczennice naszej szkoły Alicja Jaworska i Aleksandra Szczepura otrzymały nagrody za zajęcie I miejsca w II edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszy scenariusz komiksu ekonomicznego.

Dodał: D.K.
kiedy: 24 października 2015r.
Nie samą szkołą żyje nauczyciel!

    Obecni i byli nauczyciele naszego LO, zgodnie z wieloletnią tradycją, wybrali się z okazji Dnia Edukacji Narodowej na wycieczkę krajoznawczą. W tym roku była ona niedługa - w dniach 9-11.10.2015r.odwiedziliśmy Toruń, Licheń, Kruszwicę i Ciechocinek.

    Oprócz zwiedzania różnych obiektów z przewodnikiem był też czas na odpoczynek, wspólne spacery, rozmowy, żarty, na które rzadko mamy czas w trakcie roku szkolnego. Nasze grono jest pogodne, zintegrowane i pełne energii, co doskonale widać na dołączonych zdjęciach.

    Kolejną, dobrą tradycją naszego grona jest zapraszanie na tego typu wyjazdy emerytowanych nauczycieli i byłych pracowników szkoły. W czasie podróży i podczas zwiedzania jest więc okazja do wymiany doświadczeń, wspomnień i integracji międzypokoleniowej. >>>>>>

Autor publikacji: p.prof. Agnieszka Kędzierska

//oryginalne foto na e-mail:komunikacja@lo.bartoszyce.info

 

Dodał: ZM
kiedy: 16 października 2015r.
14 października-Dzień Nauczyciela

      "Kochani Nauczyciele, najpiękniejsze składamy życzenia z głębi serca płynące, czekające spełnienia. Niechaj kłopoty znikną, sukcesów przybędzie, niechaj zdrowie dopisze, a szczęście się przędzie.Wszystko, co piękne i wymarzone, niech w Waszym życiu będzie spełnione!"

    Z okazji Dnia Nauczyciela, bukiet życzeń Dyrekcji LO, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty śle redakcja serwisu LO.

    Szczególne powinszowania w tym dniu przesyłamy Pani Dyrektor Annie Jurgilewicz z okazji obchodów jubileuszu 30 lecia pracy zawodowej. Życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i satysfakcji z zajmowanego stanowiska oraz sukcesów w kształtowaniu młodzieńczych umysłów przekazują nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie Liceum! >>>>>

 

Dodał: ZM
kiedy: 13 października 2015r.
Na tropie tajemnic zapisanych w genach

 W czwartek 24 września grupa uczniów naszego liceum uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie.

 Chcąc  odkryć tajemnice zapisane w swoich genach, uczniowie izolowali DNA, powielali- stosując technikę PCR oraz wykonywali elektroforezę w celu interpretacji wyników. 
Zajęcia podobały się uczniom,  pozwoliły na zdobycie nowych umiejętności i wiedzy, były cennym uzupełnieniem nauki w szkole.
 
 p. prof. Roś-Kozłowska
 
 
Dodał: Ewelina Story
kiedy: 27 września 2015r.
Wyjazd integracyjny

W dniach 3-4 września br. uczniowie klas pierwszych naszego Liceum rozpoczęli rok szkolny 2015/2016 od wspólnego wyjazdu integracyjnego do ośrodka wypoczynkowego „Kulka”. Przez dwa dni młodzież wspólnie się bawiła, zdobywała nowe doświadczenia oraz pokonywała kolejne wyzwania, które pozwoliły na lepsze poznanie się. Nasi uczniowie zakończyli wyjazd w dobrych humorach i zachowali wiele ciekawych wspomnień.

Tak się bawiliśmy…

      

 

Dodał: D.K.
kiedy: 17 września 2015r.
KOŁO INFORMATYCZNE

 Zapraszam na zajęcia koła informatycznego. 1. spotkanie 14 września o godz. 14.20 w pracowni komputerowej. 

Na zajęciach m.in:

  • Język programowania stron PHP
  • Projektowanie serwisów WWW w PHP
  • Podstawy programowania w C++
  • Zakładanie serwisów w Joomla, Wordpress
  • Przebudowa serwisu internetowego LO bartoszyce

    Mirosław Gutowski
Dodał: MG
kiedy: 4 września 2015r.
Gość z Jamajki w naszym >>Żeromie<<

  Tuż przed końcem roku szkolnego uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w rozmowie z jamajskim native speakerem  Evraldo Blakeiem. Nasz gość chętnie opowiadał o swoim odległym kraju, który znany jest przez nas głównie z filmów i opowieści. Podczas spotkania była także możliwa degustacja regionalnych specjałów oraz pokaz tanecznego talentu, który jak można było się przekonać, Jamajczycy posiadają we krwi. 


  Co charakteryzuje Jamajkę poza muzyką reggae i dreadlookiem?
  Co symbolizują barwy flagi Jamajki?
  Jak ostra jest papryczka scotch bonnet? 
  Wszelkie wątpliwości i stereotypy zostały rozwiane poprzez dociekliwe pytania uczniów, a nawet nauczycieli.  >>foto

  W przyszłości planujemy zorganizować więcej takich dyskusji  only in English : )

autor tekstu: Justyna Małyszew

Dodał: ZM
kiedy: 2 lipca 2015r.
Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora

 Dnia 19 czerwca 2015 roku w auli naszej szkoły odbył się III Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego.

 

W tym roku w konkursie wzięło udział 26 uczniów z czterech szkół gimnazjalnych powiatu bartoszyckiego: Gimnazjum nr 1 i 2, Gimnazjum w ZS z UJN i Gimnazjum w Kinkajmach.

Poziom konkursu był bardzo wysoki.

Laureatami zostali uczniowie z Gimnazjum nr 2:

I miejsce Mateusz Bałuch – maksymalna liczba punktów

II miejsce Bartłomiej Krzemiński

III miejsce Natalia Luśtyk

 

Zwycięzcy otrzymali nagrody (słuchawki, powerbanki, książki), pamiątkowe dyplomy oraz prawo przyjęcia do naszego liceum na preferencyjnych zasadach.

Autor: p. prof. Ewa Reut

Gratulujemy

Dodał: Ewelina Story
kiedy: 23 czerwca 2015r.
CERTYFIKATY
KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84 
Pedagog
89 762 10 81

wybrane serwisy
 
GG

  

LINKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 4350 :: Unikalne: 256 :: Dzisiaj: 71 :: Wczoraj: 185 :: Online: 9 :: Najwięcej odwiedzin: 27-11-2015 (185)
Odwiedziny: 113 :: Odsłony: 484 :: Dzisiaj: 113 :: Wczoraj: 0 :: Online: 12 :: Najwięcej odwiedzin: 113 (27-11-2015) :: | administracja