Ładowanie strony
MENU

PROJEKTY AKTUALNE

 

 

ŻEROM W YOUTUBE

 DYPLOMY I CERTYFIKATY

 

  


 


start /
serwis w tej chwili ogląda 9 osób
serwiszglossie

ODN Rewers z Gdańska docenił nasze starania!

 UWAGA!

Miło nam poinformować, że nasza inicjatywa zbiórki pieniędzy na zakup Wirtualnej Gazetki Szkolnej zorganizowana na portalu zrzutka.pl została doceniona.

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Rewers z Gdańska, który jest twórcą programu Wirtualna Gazetka Szkolna i będący pod wrażeniem naszego zaangażowania i pomysłu, zgodził się przekazać nam zestaw Wirtualnej Gazetki Szkolnej (ekran informacyjno – edukacyjny wraz z oprogramowaniem) za kwotę uzbieraną na dzień 12.12.2019 r, finansując resztę środków potrzebnych do realizacji przedsięwzięcia!!! 

Wirtualna Gazetka Szkolna zamontowana zostanie na parterze naszej szkoły już w styczniu.

Wszystkim bardzo dziękujemy za okazane nam wsparcie i wiarę, że jak się chce, to można :)

Samorząd Uczniowski

Dodał: Mirosław Gutowski       12 grudnia 2019r.
Podsumowanie programu Erasmus+ w Turcji

 

Kolejna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcie zrealizowanym dzięki środkom unijnym programu Erasmus+., który stawia na rozwój i kształcenie młodzieży. Tym razem tematem wymiany była profilaktyka uzależnień m.in. od telefonu czy internetu, oraz sposoby przeciwdziałania.

Wspólnie z rówieśnikami z Turcji, Niemiec, Litwy i Włoch nasi uczniowie pracowali w Ankarze nad działaniami projektowymi i podczas środowej prezentacji w auli podzielili się efektami tych prac oraz swoimi wrażeniami z wyjazdu do Turcji.

 

Dodał: Mirosław Gutowski       12 grudnia 2019r.
SUKCES naszych siatkarek!!

09.12.2019r. odbył się Półfinał Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.
 
Dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły w zawodach drugie miejsce!
 
Skład reprezentacji:
 
Weronika Maksimowicz
Gabriela Łaniewska
Milena Boczulak
Natalia Wierzbowska
Martyna Bryl
Aleksandra Dacko
Jolanta Skarul
 
Gratulujemy !!!
Dodał: Mirosław Gutowski       10 grudnia 2019r.
ANDRZEJKI 2019


Klasa I AG nie przegapi żadnej okazji do wspólnej zabawy i wzajemnej integracji. Tym razem były to Andrzejki. Wróżby, babeczki, wspaniała atmosfera - to tylko namiastka tego co działo się w piątek w klasie I AG.

Więcej zobaczycie w  fotoleracji.

>> fotorelacja - kliknij tutaj

 

Gabriela Fieducik

Dodał: Mirosław Gutowski       4 grudnia 2019r.
Świąteczna zbiórka żywności

Podziękowania niezawodnym wolontariuszom ! 

29-30 listopada w całej Polsce trwała przedświąteczna zbiórka żywności do której bardzo licznie włączyła się młodzież naszego Liceum. Przez  dwa dni od godziny 8 rano do 18,  aż 49 uczniów zbierało żywność w sklepach: Inbag, Biedronka i Stokrotka. Łącznie w Bartoszycach uczniowie zebrali 3.234 kg żywności, która zostanie przekazana do Banku Żywności, a następnie trafi do ludzi najbardziej jej potrzebujących. Akcję naszych wolontariuszy koordynowała Małgorzata Kuzia - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.

p.prof. M. Kuzia

    

Dodał: Ewelina Story       4 grudnia 2019r.
Gala Wolontariatu

 2 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza W Bartoszyckim Domu Kultury odbyła się Gala Wolontariatu podczas której, wręczone zostały statuetki i podziękowania dla najaktywniejszych społeczników. Wśród nich nie zabrakło również naszych wolontariuszy. Za wytrwałą pracę zostały wyróżnione następujące osoby Aleksandra Małachowska z klasy IIIC wolontariuszka pracująca w wielu miejscach w Domu Dziecka, w Centrum Pomocy Rodzinie oraz wielu działaniach akcyjnych. Gabriela Kaczyńska z klasy II B wyróżniona została za pracę z dziećmi ze specjalnymi potrzebami w internacie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Paulina Wójcik z klasy IIC odebrała statuetkę wyróżnienia w imieniu wolontariuszy pracujących w Domu Opieki Społecznej.

p.prof. M. Kuzia

Dodał: Ewelina Story       4 grudnia 2019r.
Gwarno i wesoło czyli Andrzejki w DPS

  W polskim kalendarzu istnieje wiele kart, które wskazują na kultywowanie dawnych zwyczajów.Jedną z nich jest noc z 29 na 30 listopada zwana kiedyś wigilią św. Andrzeja. Pierwsze wzmianki o tym święcie pochodzą z XVI wieku a obrzędy z nim związane daleko wykraczają poza znane nam lanie wosku i tańce.

                           

  Z okazji Andrzejek zwanych kiedyś Jędrzejówkami czy Jędrzejkami, wolontariuszki Szkolnego Koła PCK 29 listopada umiliły popołudnie mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej wróżbami i zabawami, które z nostalgią przypomniały seniorom czasy młodości.Były też wiersze i piosenki, bo uczestnicy spotkań chętnie udzielają się muzycznie.

Dodał: Elżbieta Monkiewicz       3 grudnia 2019r.
Odznaka Honorowa PCK

 

Nasze Liceum dzięki wieloletniemu zaangażowaniu otrzymało kolejną ODZNAKĘ HONOROWĄ PCK III STOPNIA nadaną przez Kapitułę Odznaki Honorowej w uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża.


Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak spektakularnego wyróżnienia.

 

Odznakę i tytuł nadania można zobaczyć na ścianie przy gablocie Szkolnego Koła PCK. 

Dodał: Elżbieta Monkiewicz       2 grudnia 2019r.
Erasmus + Turcja dzień 6

 Niestety nadszedł ostatni dzień wymiany. Po uroczystym wręczeniu certyfikatów uczestnictwa w projekcie i wspólnych zdjęciach  nadszedł czas pożegnania.

         

Po krótkim oczekiwaniu na lotnisku w Stambule i locie nad cieśniną Bosfor wylądowaliśmy w Polsce.

       

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       1 grudnia 2019r.
Erasmus + Turcja dzień 5

 We czwartek udaliśmy się na wycieczkę, podczas której zwiedzaliśmy miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa  UNESCO. Pierwszym z nich było słone jezioro Tuz Golu.

Kolejnym punktem była niesamowita Kapadocja. Zwiedzaliśmy podziemne miasto. Musieliśmy bardzo uważać, żeby nie zgubić się w labiryncie krętych, podziemnych uliczek.

      

Zrobiliśmy zdjęcie pod drzewem życzeń.

Kapadocja zrobiła na nad ogromne wrażenie. 

      

p. prof. D. Haraf

 

Dodał: Ewelina Story       1 grudnia 2019r.
Erasmus + Turcja dzień 4

 

Dzień 4 wymiany upłynął nam na realizacji działań projektowych. Wzięliśmy udział w zajęciach sportowych i grach, które były obserwowane przez wiceministra sportu.

  

Mieliśmy okazję zrobić z nim wspólne zdjęcie. Podczas gdy nauczyciele pracowali nad kolejnym etapem projektu uczniowie wykonywali projekty logo wymiany.

  

Poznaliśmy także ministra edukacji, który gościł nas w swojej siedzibie. Dzień zakończyliśmy tradycyjnym tureckim posiłkiem i nauką tańców tureckich. Bawiliśmy się świetnie.

  

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       30 listopada 2019r.
Mistrzostwa Rejonu II w Piłce Siatkowej

 

28.11.2019 r. w Karolewie odbyły się Mistrzostwa Rejonu II w Piłce Siatkowej Dziewcząt rocznik 2000 i młodsze.

 

 

Drużyna naszego Liceum w składzie:
Gabriela Łaniewska, Jola Skarul, Martyna Bryl, Milena Boczulak, Natalia Wierzbowska, Ola Dacko i Weronika Maksimowicz

odniosła sukces zajmując I miejsce.

Serdecznie gratulujemy! 

Dodał: Mirosław Gutowski       29 listopada 2019r.
Gala Krwiodawstwa i Wolontariatu

Jednym z rocznicowych wydarzeń zorganizowanych przez Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy PCK w Olsztynie była Gala Krwiodawstwa i Wolontariatu w Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie.

 
  W uroczystości, oprócz zasłużonych krwiodawców i wolontariuszy PCK, udział wzięli wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk i przedstawicielka marszałka województwa Joanna Glezman. Gospodarzami uroczystości byli: nowy prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK Zbigniew Zawadzki oraz dyrektor oddziału Dorota d’Aystetten.
 
Galę wypełniły przemówienia okolicznościowe, które wygłosili przedstawiciele Honorowego Komitetu ds. obchodów 100-lecia PCK. Potem wręczono odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania. 
 
Najważniejsze z nich to Odznaki Honorowy Dawca Krwi „Zasłużony dla Zdrowia Narodu” - odznaczenia przyznawane honorowym dawcom krwi w uznaniu zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość składników krwi. 
Wręczono też Odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi i Odznaki Honorowe PCK, a także Medale 100-lecia PCK.
 
Miło nam poinformować, że opiekun Naszego Szkolnego Koła PCK p. Elżbieta Monkiewicz została nagrodzona za 16 letnią pracę wolontariacką na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. 
 
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

 

Dodał: Mirosław Gutowski       27 listopada 2019r.
Uczniowie ŻEROMA w tureckiej telewizji - ERASMUS c.d.

Dodał: Dorota Haraf       27 listopada 2019r.
Erasmus + Turcja dzień 3

 Dzień trzeci spędziliśmy intensywnie na zapoznawaniu się z kulturą i historią Turcji. Zwiedzaliśmy Muzeum Narodowe. Następnie  udaliśmy się do Muzeum Etnograficznego, w którym znajdują się bogate zbiory rzemiosła artystycznego od paleolitu aż po współczesność.

  

Mieliśmy także okazję podziwiać panoramę Ankary z wzgórza zamkowego oraz obejrzeć wnętrze meczetu.

  

Wzięliśmy też udział w podniosłej uroczystości zmiany warty przy mauzoleum Ataturka, najsłynniejszego przywódcy państwa tureckiego.

  

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       27 listopada 2019r.
Społeczna zbiórka internetowa dla LO

Przypominamy wszystkim, którym bliska jest społeczność licealna ŻEROMA, że poprzez społeczne zbiórki internetowe zbieramy fundusze na istotne cele w naszej szkole.

Po lewej stronie zachęcająco mruga do Was zbiórka na wirtualną gazetkę szkolną.

W prawej kolumnie serwisu, troszkę niżej, pojawiła zbiórka w akcji "Pomóż nam ratować świat".

Każdy grosz się przyda!!

 

Dodał: Mirosław Gutowski       26 listopada 2019r.
Erasmus+ Turcja

Dzień drugi wymiany w Turcji rozpoczął się występami artystycznymi młodzieży po których każda grupa uczestnicząca w wymianie prezentowała swoje państwo  i szkołę.

  

Nasza wypowiedź tak zainteresowała media, że przeprowadziły z Kamilą wywiad. Następnie głos zabrał turecki wiceminister sportu, a potem mieliśmy czas aby delektować się przepysznymi lokalnymi potrawami przygotowanymi przez rodziców dzieci uczęszczających do tej szkoły.

   

Nauczyciele omawiali dalsze działania projektowe. Po krótkiej przerwie uczestniczyliśmy w prelekcji dotyczącej zalet i wad korzystania z technologii komputerowych.  Na zakończenie pożegnano nas upominkami - słodkim lokum.

   

p. prof. D. Haraf
Dodał: Ewelina Story       25 listopada 2019r.

97,63 %
ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2019r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81

CERTYFIKATY