poczekaj sekundeczkę
.
MENU
nowe komentarze
PROJEKTY
  

 

start /
serwis w tej chwili ogląda 15 osób
serwiszglossie

Krwiodawstwo w "Żeromie"

Dnia 16 października 2014r. w naszej szkole odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa. W tym przedsięwzięciu wzięły udział 32 osoby, z czego aż 23 po raz pierwszy w swoim życiu! Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim honorowym dawcom za ich poświęcenie. Podziękowania składamy również Pani prof. Annie Doroszko oraz Panu prof. Bartłomiejowi Szymusiowi, którzy wzięli udział w akcji, dając dobry przykład młodzieży.

Pani prof. Magdalena Araśniewicz

Dodał: Justyna Iwanicha
kiedy: 20 października 2014r.
Bartosz Bartosewicz

 

Absolwent naszej szkoły, ppor. mgr inż. Bartosz Bartosewicz, został prymusem tegorocznej promocji oficerskiej absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.   fot. Grzegorz Rosiński

Za ukończenie studiów z wyróżnieniem, ze średnią oceną 4,73 i uzyskanie pierwszej lokaty, Prezydent RP nagrodził Go białą bronią.

 fot. Grzegorz Rosiński

Tuż po ukończeniu studiów ppor. mgr inż. Bartosewicz został wyznaczony na stanowisko młodszego inżyniera w Instytucie Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej.

 Jako cała społeczność szkolna, składamy naszemu absolwentowi serdecznie gratulacje i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej. 

Mamy także nadzieję, że sukces „naszego" Bartka zachęci obecnych uczniów „Żeroma” do wytężonej pracy, która zaowocuje nie tylko wspaniałymi wynikami na egzaminie dojrzałości, ale także sukcesami w prawdziwie dorosłym życiu.

p. prof. E. Argalska

 

Dodał: Ewelina Story
kiedy: 4 września 2014r.
KIERMASZ KSIĄŻEK

        Informujemy społeczność uczniowską naszego Liceum, że począwszy od dnia jutrzejszego tj, 2 września br. do piątku włącznie,  podczas długiej przerwy będa się odbywały kiermasze, podczas których będzie można zaopatrzyć się w potrzebne podręczniki szkolne. Spis potrzebnych podręczników na rok szkolny 2014/2015 znajduje się w zakładce PRAWO WEWNĄTRZSZKOLNE!

ZACHĘCAMY UCZNIÓW "ŻEROMA"DO WYMIANY PODRĘCZNIKÓW!

 

Dodał: ZM
kiedy: 1 września 2014r.
SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Szanowni uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach!

Zapraszamy Was serdecznie na spotkanie z wychowawcami dnia 29 sierpnia 2014 roku o godz. 9.00. Spotkanie odbędzie się na boisku naszego Liceum.

Dodał: ZM
kiedy: 27 sierpnia 2014r.
NOWY ROK SZKOLNY TUŻ, TUŻ

          Przypominamy wszystkim uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego, że inauguracja nowego roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014r. o godz. 9.00.

Dodał: ZM
kiedy: 22 sierpnia 2014r.
Matura 2014

Wyniki egzaminu maturalnego 2014

zdawalność w kraju 71 %

                    w liceach ogólnokształcących 80%

zdawalność w województwie warmińsko-mazurskim 68%

                   w liceach ogólnokształcących 78%

zdawalność w powiecie bartoszyckim 62%

zdawalność w Liceum Ogólnokształcącym

im. S. Żeromskiego w Bartoszycach 96,3%

Gratulujemy maturzystom!

Dodał: Ewelina Story
kiedy: 2 lipca 2014r.
I znowu wakacje!

Czas intelektualno-emocjonalno-fizycznych zmagań ze szkołą znowu dobiegł końca i nadszedł moment, by, jak powiedział starosta, podładować ogniwa. Gratulujemy świetnych wyników w nauce. André Malraux za swego życia stwierdził: "przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość", więc zapewne te wakacje będą takie, jak przepracowaliśmy cały rok. Sadząc po wynikach, na pewno wspaniałe. Udanego wypoczynku!

 

Końcówkę roku szkolnego uwieczniła nieeezaaastąpioooona! Martyna Wójcik, której dziękujemy za fotograficzny wkład w pracę naszej placówki.

 

 

 

 

Dodał: MG
kiedy: 27 czerwca 2014r.
Dzień Ojca w Domu Pomocy Społecznej

23 czerwca członkowie Szkolnego Koła PCK odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej aby uprzyjemnić Dzień Ojca. Z tej okazji przygotowano montaż słowno-muzyczny a mieszkańcy w podziękowaniu obdarowali młodzież słodkościami. Na koniec tradycyjnie zrobiliśmy pamiątkowe fotki i pożegnaliśmy sie ze smutkiem, bo do września.

...Choć przygód wciąż szukamy i poznać chcemy świat, najlepiej jest u taty, tu kazdy wraca rad!

Dodał: Elżbieta Monkiewicz
kiedy: 24 czerwca 2014r.
Konkurs na scenariusz komiksu ekonomicznego

    Znamy już wyniki konkursu na scenariusz komiksu ekonomicznego ogłoszonego przez NBP i FMP.

Przedstawiciele NBP i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości zdecydowali, że to scenariusz uczennic kl.I B Alicji Jaworskiej, Aleksandry Szczepury i Anny Grygowicz jest najlepszy.

Dziewczyny w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyły I miejsce.

Nagrody odbiorą podczas IX Gali IMPULS 2014, która odbędzie się

7 listopada br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Na podstawie najlepszych scenariuszy Narodowy Bank Polski planuje przygotować komiksy ekonomiczne celem zamieszczenia ich w Portalu Edukacji Ekonomicznej NBP z podaniem imienia inazwiska autorów scenariuszy.
Opiekun uczennic – p. Danuta Kobus

Dodał: D.K.
kiedy: 23 czerwca 2014r.
Minimaraton Matematyczny

  6 czerwca 2014 roku klasa II A brała udział w III Minimaratonie Matematycznym, organizowanym w czerwcu dla uczniów klas drugich o profilu matematycznym w firmie wodociągowo-ciepłowniczej COWIK w Bartoszycach. Uczniowie w grupach 3-4 osobowych rozwiązywali zadania utrwalające materiał zrealizowany na lekcjach matematyki. Na rozwiązanie zadań mieli 5 godzin.

W czasie przerwy pracownik COWIKu oprowadził młodzież po obiekcie opowiadając o działalności firmy, sposobach uzdatniania i przesyłu wody.

  

Odważniejsza część grupy wdrapała się na wieżę ciśnień, aby podziwiać panoramę Bartoszyc i okolic. 

  

Zwycięzcami III Minimaratonu Matematycznego zostali Joanna Czamlet, Michał Filipek, Marcin Poczekajło oraz Jacek Ryński, czyli drużyna nr 1.

 

p. prof. E. Reut

Dodał: Ewelina Story
kiedy: 13 czerwca 2014r.
CERTYFIKATY
KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84 
Pedagog
89 762 10 81

wybrane serwisy
 
GG

  

LINKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 7206 :: Unikalne: 355 :: Dzisiaj: 355 :: Wczoraj: 0 :: Online: 15 :: Najwięcej odwiedzin: 20-10-2014 (355)
Odwiedziny: 376 :: Odsłony: 1738 :: Dzisiaj: 376 :: Wczoraj: 0 :: Online: 17 :: Najwięcej odwiedzin: 376 (20-10-2014) :: | administracja