poczekaj sekundeczkę
.
MENU
nowe komentarze
PROJEKTY
  

 

start /
serwis w tej chwili ogląda 6 osób
serwiszglossie

Powiatowy Konkurs Recytatorski

  

  W poniedziałek 21 października uczennica kl. I C Nina Żerebna odniosła sukces w Powiatowym Konkursie Recytatorskim poświęconym pamięci św. Jana Pawła II, zdobywając wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 39 uczniów naszego powiatu, poziom występów był bardzo wysoki, a konkurencja ogromna. Nina świetnie poradziła sobie z tremą, stąd jej wysoka lokata.

   

Życzymy powodzenia w kolejnych konkursach i gratulujemy sukcesu. Uczennicę przygotowywała pani prof. A. Kędzierska.

 

Dodał: Ewelina Story
kiedy: 22 października 2014r.
Dni Papieskie w LO

        W ramach obchodów Dni Papieskich 17.10.2014r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Brały w nim udział szkoły ponadgimnazjalne z Bartoszyc. Zakres zadań w tym konkursie był szeroki od prac plastycznych, wiadomości, czytania tekstów papieskich, aż po kalambury. Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą, a także pomysłowością. Pracowali w trzyosobowych zespołach.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z naszego LO:

Aneta Ruszczyk   kl. 3a
Katarzyna Lalak   kl. 3a
Joanna Czamlet   kl. 3a

Drugie miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR1.

Trzecie miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 2.

     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Autor publikacji: p.prof. Agnieszka Brzezińska

 

Dodał: ZM
kiedy: 22 października 2014r.
Krwiodawstwo w Żeromie

    Dnia 16 października 2014r. w naszej szkole odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa. W tym przedsięwzięciu wzięły udział 32 osoby, z czego aż 23 po raz pierwszy w swoim życiu! Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim honorowym dawcom za ich poświęcenie.

    Podziękowania składamy również Pani prof. Annie Doroszko oraz Panu prof. Bartłomiejowi Szymusiowi, którzy wzięli udział w akcji, dając dobry przykład młodzieży.

Pani prof. Magdalena Araśniewicz

Dodał: Justyna Iwanicha
kiedy: 20 października 2014r.
Bartosz Bartosewicz

 

Absolwent naszej szkoły, ppor. mgr inż. Bartosz Bartosewicz, został prymusem tegorocznej promocji oficerskiej absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.   fot. Grzegorz Rosiński

Za ukończenie studiów z wyróżnieniem, ze średnią oceną 4,73 i uzyskanie pierwszej lokaty, Prezydent RP nagrodził Go białą bronią.

 fot. Grzegorz Rosiński

Tuż po ukończeniu studiów ppor. mgr inż. Bartosewicz został wyznaczony na stanowisko młodszego inżyniera w Instytucie Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej.

 Jako cała społeczność szkolna, składamy naszemu absolwentowi serdecznie gratulacje i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej. 

Mamy także nadzieję, że sukces „naszego" Bartka zachęci obecnych uczniów „Żeroma” do wytężonej pracy, która zaowocuje nie tylko wspaniałymi wynikami na egzaminie dojrzałości, ale także sukcesami w prawdziwie dorosłym życiu.

p. prof. E. Argalska

 

Dodał: Ewelina Story
kiedy: 4 września 2014r.
KIERMASZ KSIĄŻEK

        Informujemy społeczność uczniowską naszego Liceum, że począwszy od dnia jutrzejszego tj, 2 września br. do piątku włącznie,  podczas długiej przerwy będa się odbywały kiermasze, podczas których będzie można zaopatrzyć się w potrzebne podręczniki szkolne. Spis potrzebnych podręczników na rok szkolny 2014/2015 znajduje się w zakładce PRAWO WEWNĄTRZSZKOLNE!

ZACHĘCAMY UCZNIÓW "ŻEROMA"DO WYMIANY PODRĘCZNIKÓW!

 

Dodał: ZM
kiedy: 1 września 2014r.
SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Szanowni uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach!

Zapraszamy Was serdecznie na spotkanie z wychowawcami dnia 29 sierpnia 2014 roku o godz. 9.00. Spotkanie odbędzie się na boisku naszego Liceum.

Dodał: ZM
kiedy: 27 sierpnia 2014r.
NOWY ROK SZKOLNY TUŻ, TUŻ

          Przypominamy wszystkim uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego, że inauguracja nowego roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września 2014r. o godz. 9.00.

Dodał: ZM
kiedy: 22 sierpnia 2014r.
Matura 2014

Wyniki egzaminu maturalnego 2014

zdawalność w kraju 71 %

                    w liceach ogólnokształcących 80%

zdawalność w województwie warmińsko-mazurskim 68%

                   w liceach ogólnokształcących 78%

zdawalność w powiecie bartoszyckim 62%

zdawalność w Liceum Ogólnokształcącym

im. S. Żeromskiego w Bartoszycach 96,3%

Gratulujemy maturzystom!

Dodał: Ewelina Story
kiedy: 2 lipca 2014r.
I znowu wakacje!

Czas intelektualno-emocjonalno-fizycznych zmagań ze szkołą znowu dobiegł końca i nadszedł moment, by, jak powiedział starosta, podładować ogniwa. Gratulujemy świetnych wyników w nauce. André Malraux za swego życia stwierdził: "przyszłość jest prezentem, jaki robi nam przeszłość", więc zapewne te wakacje będą takie, jak przepracowaliśmy cały rok. Sadząc po wynikach, na pewno wspaniałe. Udanego wypoczynku!

 

Końcówkę roku szkolnego uwieczniła nieeezaaastąpioooona! Martyna Wójcik, której dziękujemy za fotograficzny wkład w pracę naszej placówki.

 

 

 

 

Dodał: MG
kiedy: 27 czerwca 2014r.
Dzień Ojca w Domu Pomocy Społecznej

23 czerwca członkowie Szkolnego Koła PCK odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej aby uprzyjemnić Dzień Ojca. Z tej okazji przygotowano montaż słowno-muzyczny a mieszkańcy w podziękowaniu obdarowali młodzież słodkościami. Na koniec tradycyjnie zrobiliśmy pamiątkowe fotki i pożegnaliśmy sie ze smutkiem, bo do września.

...Choć przygód wciąż szukamy i poznać chcemy świat, najlepiej jest u taty, tu kazdy wraca rad!

Dodał: Elżbieta Monkiewicz
kiedy: 24 czerwca 2014r.
CERTYFIKATY
KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84 
Pedagog
89 762 10 81

wybrane serwisy
 
GG

  

LINKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 12677 :: Unikalne: 717 :: Dzisiaj: 76 :: Wczoraj: 327 :: Online: 6 :: Najwięcej odwiedzin: 30-10-2014 (327)
Odwiedziny: 468 :: Odsłony: 1702 :: Dzisiaj: 82 :: Wczoraj: 386 :: Online: 6 :: Najwięcej odwiedzin: 386 (30-10-2014) :: | administracja