poczekaj sekundeczkę
MENU

 

PROJEKTY AKTUALNE

PROJEKTY ARCHIWALNE
 
  

 

start /
serwis w tej chwili ogląda 12 osób
serwiszglossie

„Żerom” w elitarnym gronie

Tylko trzy placówki z naszego województwa znalazły się w gronie tych, które zrealizują projekty dotyczące zachowania dziedzictwa narodowego. Jest wśród nich i nasza szkoła.

Dzięki współpracy Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC z siedziba w Warszawie oraz Fundacji Szkoła z Klasą (SzK) ruszył w tym roku szkolnym program pod nazwą Edukacja Inspiracja. Jego celem jest animacja inicjatyw edukacyjnych w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce poprzez finansowanie oryginalnych projektów naukowo-badawczych, społeczno-obywatelskich i językowo-artystycznych. 

Z 230 złożonych wniosków Komisja Ekspertów, w której zasiadają praktycy i eksperci edukacji min: dr Grażyna Czetwertyńska, Ewa Radanowicz, Elżbieta Tołwińska-Królikowska czy Mirosław Skrzypczyk wybrała 35 projektów, które otrzymają dofinansowanie. 
Nasza szkoła znalazła się w gronie wyróżnionych placówek edukacyjnych. 

Otrzymała fundusze na realizację projektu związanego z zachowaniem dziedzictwa narodowego. W województwie warmińsko-mazurskim tylko 3 szkoły otrzymały takie wsparcie.
 
informację przygotowała p. prof. Dorota Haraf
Dodał: Mirosław Gutowski       7 lutego 2018r.
Licealiści na rozprawie sądowej

Uczniowie klasy 2b, w celach edukacyjnych, odwiedzili bartoszycki sąd - wydział karny, by przyjrzeć się prawdziwej rozprawie. 

Wizyta była zaplanowana.

Sędzia przed rozprawą wprowadził młodzież w podstawy sprawy karnej, dotyczącej kradzieży. Zasygnalizował kto się pojawi w sali sądowej i w jakim charakterze. Zapowiedział wystąpienie prokuratora, choć zazwyczaj w prostych sprawach jego obecność nie jest konieczna.

Po rozpoczęciu do sali wszedł poszkodowany, a następnie oskarżony, któremu prokurator odczytał akt oskarżenia oraz okoliczności, w jakich dopuścił się kradzieży.

W sprawie zeznawała równiez konkubina poszkodowanego, jako świadek. Kilku świadków nie stawiło się w tym dniu w sądzie.

W ciągu niecałych dwóch godzin  nie nastąpiło rostrzygnięcie i sędzia zaplanował kontynuację przewodu sądowego pod koniec lutego.
Po opuszczeniu sali przez prokuratora, oskarżonego oraz poszkodowanego młodzież podzieliła się z sędzią swoimi spostrzeżeniami. Sędzia bardzo chętnie wszystko wyjasniał oraz zaprosił uczniów na kontynuację rozprawy. 

Dodał: Mirosław Gutowski       7 lutego 2018r.
Michał i Mateusz najlepsi w województwie w OWT

Michał Szaknis z kl.3a oraz Mateusz Kozłowski z kl. 3c zajęli odpowiednio I oraz II miejsce w II etapie Olimpiady Wiedzy Technicznej na poziomie województwa, w kategorii elektryczno-elektronicznej.

To wspaniały wynik.

Gratulujemy.

O zakwalifikowaniu się naszych elektroników  do etapu centralnego zadecyduje jednak komisja, na podstawie wyników wszystkich lauretatów ze wszystkich województw. 

Dodał: Mirosław Gutowski       6 lutego 2018r.
NASZE REPREZENTANTKI W XLVII OLIMPIADZIE LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

Miło nam poinformować, iż dwie uczennice z klasy II b zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Weronika Lewandowska i Oliwia Szulc decyzją Komitetu Okręgowego XLVII OLiJP  zostały skierowane do części pisemnej na szczeblu okręgowym. Znalazły się tym samym w gronie 28 uczniów z całego naszego województwa, którym przysługuje takie prawo.

Podczas I etapu Weronika zajmowała się zagadnieniem: „Polowanie na byki” – błędy językowe we współczesnej polszczyźnie, natomiast Oliwia przygotowała pracę na temat: Życie od kuchni. Znaczenie i funkcje kulinariów w literaturze polskiej (i obcej) XIX i XX wieku.

 

Gratulujemy dziewczętom i trzymamy kciuki za ich udany start w Olsztynie 17 lutego 2018 r.

Dodał: Anna Doroszko       17 stycznia 2018r.
STUDNIÓWKA 2018

13.01.2018 w Domu Weselnym Wardomy maturzyści z naszego liceum zebrali się by wspólnie z rodzicami i nauczycielami bawić się do białego rana na wspaniałym i długo wyczekiwanym balu studniówkowym.

Uroczystą zabawę tradycyjnie rozpoczęliśmy przygotowanymi wcześniej choreografiami do poloneza.

Po części oficjalnej mogliśmy cieszyć się jedynym i tak wyjątkowym wieczorem. Wspaniałe stylizacje dziewcząt zmieniły je w prawdziwe gwiazdy wieczoru, a wytworne garnitury chłopców  sprawiły, że z niewinnych i niepozornych  wszyscy stali się dojrzałymi dżentelmenami.

Zabawa przebiegła pomyślnie, więc wszyscy możemy teraz skupić się tylko na nadchodzącej maturze.


Autor: Julia Pietrzak, kl. III B
 >> WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ <<

Dodał: Mirosław Gutowski       15 stycznia 2018r.
Sukces Jakuba Krzyszkowskiego w Olimpiadzie Biologicznej

 

Z ogromną satysfakcją informujemy, że uczeń klasy IIc JAKUB KRZYSZKOWSKI spełniając wszystkie wymogi, został ostatecznie zakwalifikowany do zawodów okręgowych Olimpiady Biologicznej.

Jakub uczestniczył w zawodach I-szego stopnia, gdzie wykazał się ogromną wiedzą z zakresu szkoły średniej i uzyskał wysoki wynik.

Napisał także pracę badawczą zatytułowaną: "Walory przyrodnicze projektowanej ścieżki dydaktycznej wokół Jeziora Mleczarskiego w Bartoszycach", która uzyskała pozytywną ocenę Komitetu Okręgowego.

Jakub prowadził badania do swojej pracy od lipca do listopada 2017, co ukazuje jego ogromne zaangażowanie.

Kolejny etap odbędzie się 20 stycznia w Olsztynie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

informację przygotowała p. prof. Aneta Roś-Kozłowska

 

 

Dodał: Mirosław Gutowski       11 stycznia 2018r.
Michał Szaknis w II etapie Olimpiady Fizycznej

Michał osiągnął bardzo dobry wynik w pierwszym, 2-częściowym etapie korespondencyjnym i otrzymał awans do II etapu. Teraz zmagania odbędą się w Gdańsku. 

Gratulujemy!!


Dodał: Mirosław Gutowski       11 stycznia 2018r.
Gwiazdka Czerwonokrzyska

 Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce zorganizowanej przez Szkolne Koło PCK.

Młodzież chciała sprawić radość dzieciom i przez miesiąc gromadziła zabawki, klocki, układanki, książki i przytulanki.

Akcja przebiegła pomyślnie a wolontariusze z zebranych rzeczy przygotowali upominki, które zostaną wręczone najmłodszym, by wprowadzić odrobinę szczęścia w ich życiu.


Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom składam PODZIĘKOWANIA za zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie - koordynator i pomysłodawca p. Elżbieta Monkiewicz

Dodał: Elżbieta Monkiewicz       6 stycznia 2018r.
Jest taki dzień

  Okres Bożego Narodzenia to nie tylko czas radosnego świętowania - kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących wydarzenia w Betlejem, zwane "Jasełkami". Podtrzymując tradycje naszych przodków uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przygotowali jasełkowy program słowno-muzyczny. Czekając na nadchodzące Święta i życzymy wszystkim radosnych dni pełnych ciepła i spokoju. >>>

autor: p.prof. Dorota Haraf

Dodał: Zbigniew Mielnik       29 grudnia 2017r.
Szkoła Kompetencji Przyszłości

 

Otrzymaliśmy miłą wiadomość, przesłaną przez fundację Social Wolves z gratulacjami sukcesu w ubiegłorocznym Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości 2016.

Z 1109 szkół ponadgimnazjalnych, które zainicjowały swój autorski projekt społeczny w pierwszej praktycznej i zespołowej olimpiadzie„Zwolnieni z Teorii”, nasz projekt „Klatka z życia” pozwolił nam na wyróżnienie w rankingu przedstawiającym 150 szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem zarządzania projektem, autoprezentacji czy pracą w zespole.

Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości docenia te szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych uczniów.

Dodał: D.K.       20 grudnia 2017r.
Olimpiada Zdrowy Styl Życia

15 grudnia odbył się II etap XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Nadrzędnym celem tego konkursu jest wykształcenie wśród młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez rozbudzanie zainteresowania zdrowym stylem życia.

Uczennice naszej szkoły Urszula Powierża z II A i Magdalena Prokocka z III C okazały się bezkonkurencyjne.

Magda zdobyła II miejsce a Ula uzyskała największą ilość punktów za co otrzymała dodatkową nagrodę i oczywiście I miejsce należało do niej.


Ula będzie reprezentowała nas na szczeblu wojewódzkim 15 marca.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodał: Elżbieta Monkiewicz       18 grudnia 2017r.
Sukces siatkarek, naszych ZŁOTEK

12 grudnia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Regionu II Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Siatkarki z naszej szkoły w świetnym stylu pokonały rywalki zajmując I miejsce.

Gratulujemy sukcesu!

Skład reprezentacji:
Patrycja Rydel, Alicja Kłębucka, Zuzanna Dobrzyńska, Klaudia Kuźniewska, Laura Węglicka, Angelika Tymińska, Dominika Tadorowska, Weronika Maksimowicz.

Dodał: Magdalena Araśniewicz       18 grudnia 2017r.
I b wyjazdowo

Już niebawem pierwszoklasiści będą decydować o tym, jakie przedmioty warto realizować w zakresie rozszerzonym od klasy II. By nieco ułatwić wybór, w listopadzie i grudniu uczniowie klasy I b wzięli udział w dwóch wycieczkach. Pierwsza, na którą wybrali się humaniści z klas I i II, to kolejny wyjazd na zajęcia organizowane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, a konkretnie przez Wydział Humanistyczny uczelni.  Formuła CZWARTKÓW Z HUMANISTYKĄ pozwala zorientować się, które z nauk humanistycznych lub kierunków studiów prowadzonych przez ten wydział mogłyby zainteresować przyszłych studentów.

Natomiast 8 grudnia cała klasa I b gościła w placówce Straży Granicznej w Bezledach. Nasi uczniowie najpierw zostali zapoznani z ogólnymi informacjami na temat przejść granicznych podlegających pod Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej.  Mieli również okazję dowiedzieć się czegoś na temat warunków, które muszą spełnić kandydaci do służby, obejrzeć broń i wyposażenie oddane do dyspozycji funkcjonariuszy. Gwiazdą tej części spotkania niewątpliwie stał się Jami – pies poszukujący na przejściu granicznym narkotyków. Po tych atrakcjach grupa mogła zapoznać się ze specyfiką pracy na różnych stanowiskach w placówce.

Liczymy na to, że będziemy mogli udać się w oba te miejsca z kolejnymi wizytami. Być może te odwiedziny pomogą niektórym obrać w życiu konkretny kierunek. 

Dodał: Anna Doroszko       17 grudnia 2017r.
Konkurs Geoinformatyczny - Wygraj indeks Politechniki Warszawskiej

 kliknij w tę informację, by się przenieść na stronę politechniki

Dodał: Mirosław Gutowski       15 grudnia 2017r.
Spotkanie Rekolekcyjne

 

W środę 13 grudnia, w auli naszego liceum, odbyły się krótkie rozważania z okazji zbliżajacych się świąt Bożego Narodzenia. Swoimi przemyśleniami podzielił się z nami  ks. Piotr Hoffman, Duszpasterz Młodzieży w Diecezji Bielsko – Żywieckiej, przy okazji prowadzenia rekolekcji w Sanktuarium św. Brunona. Spotkanie, choć krótkie, dało wiele do myślenia i w sprawach zwykłych, typowo ludzkich a także  w wymiarze duchowym.


Spotkanie zorganizował ks. dr Roman Laskowski, nauczyciel religii w naszym LO.

zobacz więcej zdjęć

Dodał: Mirosław Gutowski       13 grudnia 2017r.
Marszałek Województwa W-M nagrodził naszych wolontariuszy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 12 grudnia wyróżnieni wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu naszego liceum odebrali  z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego podziękowanie za swoją pracę, aktywną postawę i czas poświęcony innym. Wyróżnieni uczniowie to: Alicja Spólnik z klasy III A, Paulina Krajewska, Daria Bloch, Julia Bielawska z klasy III B za pracę na rzecz dzieci z Domu Dziecka oraz Angelika Tymińska i Wiktoria Zacharczuk z klasy II C  za pracę w wolontariacie akcyjnym oraz internacie szkoły specjalnej. Ola Makar, Ola Tabaka, Nikola Smoleń, Julia Rubach uczennice również z klasy II C za aktywną pracę w wolontariacie akcyjnym m.in. włączeniu się po raz kolejny w akcję Znicz na rzecz hospicjum domowego.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich aktywnych wolontariuszy pracujących w Domu Pomocy Społecznej oraz Centrum Pomocy Rodzinie na rzecz dzieci przebywających w rodzinach zastępczych oraz pozostałych wolontariuszy akcyjnych składa opiekun Szkolnego Koła Małgorzata Kuzia – pedagog szkolny

Dodał: Mirosław Gutowski       13 grudnia 2017r.
Szlachetna Paczka

 Szlachetna paczka łączy biednych i bogatych, daje impuls do zmiany, odkrywa potencjał w każdym człowieku.  

 

 

 

 

 

 

        

„Chcemy, żebyście wiedzieli, że kwota, którą przekazaliście na rzecz SZLACHETNEJ PACZKI naprawdę ma wpływ na życie konkretnych ludzi i sprawiła, że dzięki Wam stało się ono piękniejsze. Dzięki Waszemu wsparciu razem możemy dokonywać czegoś ważnego.  Macie powód, by być dumni z tego, co robicie, bo to ważne i wyjątkowe. Dziękujemy Wam za to i gratulujemy. Razem naprawdę wpływamy na rzeczywistość.” – takie słowa skierował ksiądz Jacek Stryczek do uczniów naszego liceum, którzy zaangażowali się w działania SZLACHETNEJ PACZKI. Uczennice klasy II c zorganizowały  kiermasz własnoręcznie przygotowanych ozdób świątecznych, z którego dochód został wpłacony na konto stowarzyszenia Wiosna założonego przez księdza Jacka. >>>foto<<<

 

autor: p. prof. Dorota Haraf

Dodał: ZM       11 grudnia 2017r.
1A i 1C na sportowo w Olsztynie

1 grudnia odbyła się wycieczka klasy 1A i 1C do Olsztyna.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych w Parku Trampolin 7 JUMPSTREET.

p.prof. Magdalena Araśniewicz

 

... WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII FOTO

Dodał: Mirosław Gutowski       7 grudnia 2017r.
Andrzejki 30.11.2017

Zgodnie z tradycją, w naszej szkole w godzinach popołudniowych odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas pierwszych. 

Młodzież zorganizowała poczęstunek, dyskotekę oraz andrzejkowe wrożby.

Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor!

autor newsa: p. prof. Magdalena Araśniewicz

Dodał: Mirosław Gutowski       7 grudnia 2017r.
GALA WOLONTARIATU - NASI WOLONTARIUSZE DOCENIENI

----------------
więcej zdjęć w fotogalerii
----------------

5 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Szkolne Koło Wolontariatu naszego liceum zostało uhonorowane tytułem "Inicjatywa Wolontariacka
roku 2017"

Wszechstronna działalność naszego koła została zauważona i doceniona.  

Wolontariusze odebrali statuetkę z rąk Starosty Powiatu Bartoszyckiego podczas uroczystej gali w Bartoszyckim Domu Kultury razem z koordynatorem koła pedagog panią Małgorzatą Kuzia oraz opiekunem grupy wolontariuszy z Domu Pomocy Społecznej panią Elżbietą Monkiewicz.  

Gratulujemy wolontariuszom sukcesu

Dodał: Mirosław Gutowski       6 grudnia 2017r.
Andrzejki z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej

Tradycyjne "Andrzejki" wolontariusze szkolnego koła spędzili wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.

Mimo utrudnionych warunków spowodowanych trwającymi remontami w placówce udało się zaskoczyć i uprzyjemnić jesienny czas podopiecznym.
Nie zabrakło znanych i mniej popularnych zabaw z wróżbami a w przerwach pomiędzy nimi dziewczęta zaprezentowały wiersze i piosenki. Mogliśmy też posłuchać utworów granych na skrzypcach w wykonaniu Eweliny.

To był dla wszystkich bardzo dobry czas, pełen radości i satysfakcji z bycia potrzebnym drugiemu człowiekowi.

Dodał: Elżbieta Monkiewicz       6 grudnia 2017r.
Zajęcia profilaktyczne

 1 grudnia w auli naszej szkoły odbyło się szkolenie dotyczące zagrożeń związanych z handlem ludźmi, które przeprowadziła koordynator  Placówki Straży Granicznej w Bezledach ds. handlu ludźmi st. sierż. SG  Katarzyna Łuszczak. Spotkanie odbyło sie w ramach zajęć profilaktycznych dla młodzieży szkolnej. Uczestnikom zajęć przedstawiono m.in. przyczyny rozwoju tego procederu oraz  proces werbowania potencjalnych ofiar, omówiony został również program wsparcia i pomocy dla ofiar handlu ludźmi. 

p. prof. D. Haraf

 

Dodał: Ewelina Story       4 grudnia 2017r.
Serdecznie zapraszamy
Dodał: Ewelina Story       30 listopada 2017r.
Olimpiada Teologii Katolickiej

 Już po raz dwudziesty ósmy organizowana jest w Polsce olimpiada wiedzy religijnej. Idea konkursu zrodziła się wraz z powrotem katechezy do szkół w 1990 roku. W tym roku uczniowie zmagali się z tematem "Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka". W konkursie udział wzięło 29 uczniów naszej szkoły - przedstawiciele każdej z klas. W komisji zasiedli dostojni goście i sponsorzy: pan poseł Adam Ołdakowski, pan Henryk Olchowski, pan Stanisław Andrzejewski oraz pani Anna Jurgilewicz, pani Ewelina Story, pani Dorota Haraf i ks. Roman Laskowski.

Lista najlepszej "dziesiątki":

  1. Lewandowska Weronika II B
  2. Jemielniak Kinga II B
  3. Budna Joanna II A
  4. Łastowska Aneta II B
  5. Siedlecka Karolina II B
  6. Tabaka Katarzyna I B
  7. Przygoda Paula Michalina I B
  8. Husak Karolina I B
  9. Powierża Urszula II A
  10. Maksimowicz Weronika I A

Serdecznie gratulujemy!

Trzy pierwsze osoby wezmą udział w finale wojewódzkim w Olsztynie 7 marca 2018 roku. Życzymy sukcesów!

  

 tekst ks. Roman Laskowski

Dodał: Ewelina Story       29 listopada 2017r.
Dzień Patrona Szkoły

 Tradycją naszego Liceum jest uroczyste obchodzenie Dnia Patrona Szkoły. W tym roku uczciliśmy Stefana Żeromskiego podczas spotkania w auli szkolnej, gdzie obejrzeliśmy montaż literacki i pokaz slajdów o życiu i twórczości pisarza.

Następnie przedstawiciele klas uczestniczyli w konkursie o S. Żeromskim. Laury w swoich grupach zdobyli Jakub Krzyszkowski i Jacek Wapniewski z kl. II C oraz Martyna Siemaszko i Maciej Monkiewicz z kl. I A.

Uroczystość przygotowała klasa II B pod kierunkiem p. prof. A. Kędzierskiej.

tekst p. prof. A. Kędzierska

 

Dodał: Ewelina Story       29 listopada 2017r.
Drużynowy turniej tenisa stołowego

   23 listopada w Lidzbarku Warmińskim odbył się Rejonowy Drużynowy Turniej w Tenisa Stołowego. Drużyna naszej szkoły w składzie: Katarzyna Wójcik i Nikoletta Smoleń z kl. II c po wyczerpujących pojedynkach i grach deblowych zdobyła II miejsce i zakwalifikowała się do turnieju wojewódzkiego.

  

 

 

 

 

 

 

W turnieju powiatowym, który odbył się w Górowie Iławeckim skład drużyny był inny. 

Rozgrywki dziewcząt zakończyły się II miejscem po grach pojedynczych i podwójnych Kasi Wójcik z II C i Patrycji Rydel z III A. Chłopcy również sklasyfikowani zostali na II miejscu dzięki zaangażowaniu Kacpra Gryczko i Rafała Terefeńko z kl. III A. Uczniowie klas trzecich przystąpili do próbnego egzaminu maturalnego, który zbiegł się w czasie trwania turnieju rejonowego i dlatego skład drużyny uległ zmianie.

  

 

Gratulujemy wysokich miejsc i życzymy dobrych wyników na egzaminie!

 

 

 

autor tekstu: p.Elżbieta Monkiewicz

Dodał: ZM       28 listopada 2017r.
Michał i Mateusz w następnym etapie OWT

Miło nam poinformować, że nasi fizycy z zacięciem elektrotechniczno-elektronicznym, Michał Szaknis oraz Mateusz Kozłowski,  zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Technicznej. 

To już drugi sezon dobrej passy tych elektroników.

Gratulujemy!

Dodał: Mirosław Gutowski       22 listopada 2017r.
Listopad lirycznie

 Listopad jest specyficznym miesiącem. To czas wspominania tych, którzy odeszli. Czas zadumy i refleksji nad życiem i przemijaniem. W takim nastroju odbył sie w auli naszego liceum montaż słowno-muzyczny  "Listopad Lirycznie".

Zaproszeni goście mieli możliwość wysłuchania piosenek Edyty Gepert czy zespołu Dżem w wykonaniu : Malwiny Ławrynkiewicz, Oliwii Kasjaniuk, Szymona Uszyńskiego, Jakuba Lecha, Mai Sulwińskiej i Karoliny Szymańskiej przy akompaniamencie Jabuba Lechmana i Macieja Kwaśniewskiego oraz recytacji wierszy księdza Jana Twardowskiego i Leopolda Staffa przez  Laurę Butwiło, Katarzynę Tabakę, Urszulę Powierżę, Aleksandrę Tabakę oraz Andżelikę Tymińską. Z lirycznym pokazem akrobatyki połączonej z jogą wystąpiły Julia Pietrzak i Karolina Piwnicka.

 

   

 

p. prof. D. Haraf
Dodał: Ewelina Story       18 listopada 2017r.
Kongres Przyszłości

 

16 listopada 2017 uczniowie naszego liceum pod opieką pani prof. Danuty Kobus wzięli udział w Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości. Wydarzenie to zgromadziło znanych mówców, trenerów, przedsiębiorców oraz parlamentarzystów z naszego regionu. Mogliśmy brać udział w wykładach podzielonych na pięć bloków tematycznych, dotyczących m.in. zdrowia, nowych technologii, gospodarki,  życia w małych miastach oraz motywacji. W czasie tego wydarzenia spotkaliśmy wiele znanych osób ze świata telewizji np. Krzysztofa Ibisza, gen. Waldemara Skrzypczaka, Andrzeja Cichockiego oraz Łukasza Jakóbiaka. Ciekawe spotkania oraz wykłady motywacyjne dostarczyły nam wielu wrażeń i cennej wiedzy.

Wyjazd finansowało Starostwo Powiatowe w Bartoszycach.

Butwiło Laura III B

   

Dodał: Ewelina Story       18 listopada 2017r.
NIE PAL. JEŚLI PALISZ, PRZESTAŃ.

 

Dodał: Mirosław Gutowski       16 listopada 2017r.
Zawody strzeleckie

 

Z okazji NARODOWEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada  na strzelnicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Starosty, w których wzięło udział ponad 40 osób. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach -  indywidualnie z karabinka pneumatycznego i sportowej broni palnej w postawie leżącej i stojącej oraz drużynowo /2 osoby/.         

W klasyfikacji indywidualnej złoty medal zdobył uczeń klasy maturalnej naszego liceum Mateusz Kozłowski.    

Gratulujemy Mateuszowi i życzymy kolejnych sukcesów!


Dodał: Ewelina Story       13 listopada 2017r.
Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowy Dzień Niepodległości dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). W tamtej chwili Polacy nie mogli powstrzymać łez płynących z radości i szczęścia. W końcu stali się wolni, niezależni po tylu latach ciężkiego życia pod zaborami. Był to naprawdę piękny czas.

W naszej szkole 9 listopada w auli odbył się uroczysty apel poświęcony temu ważnemu wydarzeniu oraz quiz wzorowany na teleturnieju telewizyjnym Jeden z dziesięciu. W naszym turnieju Jeden z dziewięciu  przedstawiciel każdej klasy musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące I wojny światowej, sytuacji Polski w tym okresie aż do roku 1926.

 

Ideę konkursu zainicjowała nasza pani dyrektor mgr Anna Jurgilewicz. Musimy przyznać, że był to naprawdę świetny pomysł. Uczniowie dużo dowiedzieli się o wydarzeniach tamtych czasów, pogłębili swoją historyczną wiedzę. Do finału mogły dostać się tylko trzy osoby. Rywalizacja była naprawdę  zacięta. Wszyscy kibicowali swoim kolegom i koleżankom z klasy. Do finału dostali się Patryk Urbański z klasy 3 C, Jakub Krzyszkowski z 2 C oraz Karolina Siedlecka z 2 B. Nagrodą był dzień bez pytania dla całej klasy, więc warto było walczyć. Ostatecznie wygrała Karolina.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Edyta Papis III B


Dodał: Ewelina Story       11 listopada 2017r.
Akcja >>ZNICZ<<

   Wolontariusze naszego Liceum zakończyli akcję Znicz, której celem było  wsparcie hospicjum domowego w Bartoszycach poprzez pozyskanie środków na sprzęt niezbędny do przedłużania życia osobom terminalnie chorym. Przez pięć dni wolontariusze sprzedawali znicze na bartoszyckim cmentarzu. Dochód ze sprzedaży został przekazany Stowarzyszeniu Przyjaciół Opieki Paliatywnej na zakup koncentratora tlenu.

Dodał: Zbigniew Mielnik       10 listopada 2017r.
KONKURS INFORMATYCZNY

Dodał: Zbigniew Mielnik       10 listopada 2017r.
Serdecznie zapraszamy

 

Dodał: Ewelina Story       9 listopada 2017r.
Warsztaty artystyczne

    

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się warsztaty artystyczne. Na spotkaniu z panią Aliną Mikołajczyk uczniowie klasy IIc uczyli się tworzenia ozdób świątecznych z papierowej wikliny.

Wykonane prace młodzież ma zamiar  sprzedać na świątecznym kiermaszu a pieniądze przeznaczyć na Szlachetną Paczkę.

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       9 listopada 2017r.
2 C w Lidzbarku Warmińskim

 

Dnia 27.10.2017r. uczniowie klasy 2 C wraz z wychowawcą pojechali na wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego. Najpierw mieliśmy okazję zrelaksować się i spędzić wspólnie 2 godziny w kręgielni w Termach Warmińskich. Każdy mógł spróbować swoich sił i powalczyć o jak najlepszy wynik. Zabawa była świetna, uśmiech jeszcze długo gościł na naszych  twarzach. Następnie udaliśmy się się na spotkanie z panią przewodnik, która  oprowadziła nas po Zamku Biskupów Warmińskich  opowiadając ciekawie jego historię. Dzięki tej wycieczce mogliśmy bardziej się zintegrować, a także poszerzyć wiedzę historyczną. Wszystkim bardzo się podobało i mimo deszczowej aury wróciliśmy w pogodnych nastrojach.

Aleksandra Makar, Nikoletta Smoleń II C


 

Dodał: Ewelina Story       9 listopada 2017r.
Gala IMPULS 2017

W dniu 27 października 2017 r. w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala, podsumowująca aktywność nauczycieli – członków Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS, realizujących projekty edukacyjne w roku szkolnym 2016/2017.  Już po raz dwunasty pedagodzy zostali uhonorowani przez NBP za aktywny udział w realizacji projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości. Podczas Gali zostały wręczone nagrody dla najlepszych nauczycieli przedsiębiorczości w kraju i w poszczególnych województwach. W naszym województwie najlepszym nauczycielem została pani Danuta Kobus.

 Gratulujemy pani profesor tak wysokiego wyróżnienia, które podkreśla jakość, atrakcyjność oraz innowacyjność prowadzonych lekcji przedsiębiorczości w naszym Liceum.

Dodał: Zbigniew Mielnik       1 listopada 2017r.
Olimpiada Cyfrowa

Dodał: Zbigniew Mielnik       24 października 2017r.
Talenty-Qlturalnie

 

 

 

 

 

 

 

 

>>>foto

17 października w auli naszej szkoły odbyła się długo wyczekiwana przez wszystkich gala talentów "Talenty-Qlturalnie". W myśl hasła przewodniego trwającego nadal Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery: "Ja na rynku pracy, moje talenty i moje kompetencje" swoje zdolności pokazało wiele niezwykle utalentowanych osób, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie klas trzecich gimnazjów bartoszyckich, a całe wydarzenie zostało udokumentowane przez telewizję Bart-Sat. Uczestnicy gali, ale też osoby zaangażowane w nią "od strony zaplecza", dały niezwykły pokaz swoich talentów artystycznych, technicznych, kulinarnych, a także wykazali się  umiejętnościami pracy zespołowej. Organizacją gali zajęła się działająca na terenie  szkoły firma "Rozrusznik", jednak wydarzenie nie doszłoby do skutku, gdyby nie nieocenione wsparcie pani Danuty Kobus i pani Doroty Haraf.

tekst: Oliwia Piersa 

Dodał: Zbigniew Mielnik       17 października 2017r.
Olimpiada Informatyczna

Dodał: Zbigniew Mielnik       16 października 2017r.
FOT-ON

Dodał: Zbigniew Mielnik       11 października 2017r.
Sejm i Muzeum Powstania Warszawskiego

29 września grupa uczniów naszego liceum, pod opieką pani Dyrektor Anny Jurgilewicz, pana profesora Romana Kęsickiego oraz pana profesora Artura Kozieł, pojechała na wycieczkę do Warszawy, którą  otrzymaliśmy w prezencie od pana posła Adama Ołdakowskiego z okazji 70 lecia szkoły. Wyjazd był nagrodą dla uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym mieli 100 % frekwencję lub aktywnie angażowali się w życie szkoły. Ponadto wzięli w niej udział maturzyści deklarujący przystąpienie do egzaminu dojrzałości z wiedzy o społeczeństwie lub historii.  

W sejmie mogliśmy zobaczyć, jak wygląda praca parlamentarzystów, zdobyć różne informacje i poznać ciekawostki na temat tej instytucji. Dodatkowo udało nam się trafić na obrady, w których mogliśmy wziąć udział jako widownia, a także przekonać się, w jaki sposób żywią się posłowie w restauracji sejmowej. W trakcie zwiedzania cały czas towarzyszył nam pan poseł Adam Ołdakowski, który opowiadał o swojej pracy, a także podarował każdemu uczestnikowi wycieczki upominek związany z sejmem.  
 

  


Następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Przewodnik przedstawił nam wszystkie ważne wydarzenia oraz historię ludzi biorących udział w powstaniu. W trakcie zwiedzania zbieraliśmy kartki z kalendarza. Każda opisywała dokładnie przebieg poszczególnych dni powstania, co pozwoliło na bliższe poznanie i zrozumienie tej  tragedii. Na pewno na każdego z nas pobyt w muzeum wpłynął w mniejszym lub większym stopniu i pozwolił na zastanowienie się, jakie szczęście mamy, żyjąc w wolnym kraju. Około godziny 23 wróciliśmy do Bartoszyc.

autorki tekstu:Karolina Szyszkowska i Julia Kisiel kl. 2 "B"

Dodał: Ewelina Story       10 października 2017r.
Szkolne Koło Wolontariatu

  Dnia 4 października odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów klas pierwszych i drugich na temat funkcjonowania Szkolnego Koła Wolontariatu. Przedstawiciele instytucji współpracujących z naszą szkołą (m.in. Pani Dyrektor Domu Opieki Społecznej Maria Kobuszewska, pani pedagog Domu Dziecka - Beata Ławrynowicz, wychowawca internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego - pan Zbigniew Jabłoński) przedstawili propozycje pracy dla wolontariuszy. Ofertę wieloletniej współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Poradni Paliatywnej, działającej na rzecz pacjentów z hospicjum domowego, przedstawiła Małgorzata Kuzia - pedagog szkolny, która jest członkiem stowarzyszenia.

    

Aktualnie trwają zapisy do wybranych przez uczniów form pracy. Można ich dokonać u pani pedagog, pani Elżbiety Monkiewicz  oraz przewodniczącej Szkolnego Koła Wolontariatu - Oli Ławrynowicz z klasy II c.

autor tekstu: p.prof. Małgorzata Kuzia

foto >>>

Dodał: Zbigniew Mielnik       9 października 2017r.
Wycieczka 2A do Lidzbarka Warmińskiego
Dodał: ZM       8 października 2017r.
Warsztaty z języka angielskiego

...więcej fotografii >>>

   3  października gościliśmy w naszej szkole dwie studentki z Indii. Pratiksha i Surbi przyjechały do Polski z Mombaju w ramach programu AIESEC. Dziewczyny opowiadały w języku angielskim o Indiach, zwyczajach, tradycjach i kuchni indyjskiej. Opowiadały o Bollywood - hinduskim kinie pełnym kolorów, tańców i śpiewów, pięknych aktorek i przystojnych aktorów. Dowiedzieliśmy się między innymi, że filmy Bollywood trwają min.3 godziny a wszyscy słynni aktorzy mieszkają w Mombaju, który jest 4 co do wielkości miastem na świecie, z ludnością 20,7 miliona.

   Spotkanie było doskonałą możliwością poznania kultury indyjskiej i praktyczną lekcją języka angielskiego.

autor artykułu: p.prof. Dorota Haraf

Dodał: ZM       8 października 2017r.
Olimpiada OWT i Astronomiczna
Dodał: Mirosław Gutowski       7 października 2017r.
Poznaj tajemnice zapisane w swoich genach!

 

Dodał: ZM       1 października 2017r.
3A w Katedrze Fizyki na UWM w Olsztynie

27 września grupa fizyczna z 3A udała się na rekonesans do Katedry Fizyki i Biofizyki na UWM w Olsztynie.

Uczniowie mieli okazję poczuć klimat ćwiczeń, które na co dzień wykonują studenci olsztyńskiej Alma Mater.

Następnie wysłuchali wykładu pracownika naukowego Olsztyńskiego Obserwatorium Astronomicznego, zobaczyli przez teleskop Słońce i jego plamy.

 

Fizyczną eskapadę zakończyli pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium, w którym w zadumie przemierzyli Wszechświat.

 więcej zdjęć w fotogalerii >>

 

Dodał: Mirosław Gutowski       28 września 2017r.
Wyjazd do Sejmu
 
Wyjazd do Warszawy w dniu 29 września 2017 r.
Program:
6.00 - wyjazd autokaru, parking przy ulicy Turkowskiego
11.40 - zwiedzanie gmachu Sejmu
13.00 - obiad w restauracji sejmowej
14.50 - I grupa zwiedza Muzeum Powstania Warszawskiego
15.10 - II grupa zwiedza Muzeum Powstania Warszawskiego
około 16.30 wyjazd z Warszawy do Bartoszyc, przewidywany powrót ok. 22.00
 
Dodał: ZM       26 września 2017r.
Otrzęsiny klas pierwszych w LO

 

Dodał: ZM       22 września 2017r.
Konkurs Hejter, Hacker, e-obywatel
Dodał: Mirosław Gutowski       21 września 2017r.
Królewskie podziękowania

 Niezwykłą niespodziankę  sprawiła nam  królowa brytyjska Elżbieta II. Najdłużej panująca obecnie na świecie monarchini wysłała do ucznia naszej szkoły Maćka Lewandowskiego list z podziękowaniami za życzenia urodzinowe.

Gdy Elżbieta II, 21 kwietnia, świętowała 91 urodziny, cały świat słał do Pałacu Buckingham życzenia pomyślności. Zrobili to także uczniowie naszego liceum. Podczas lekcji języka angielskiego pisali listy formalne do królowej z okazji jej święta. Kilka listów zostało wysłanych do Londynu. Wydawać by się już mogło, że cała akcja przejdzie bez echa. Elżbieta II zaskoczyła nas jednak. Do szkoły dotarł  list z królewską pieczęcią.

       

Jest mi niezmiernie miło, że spośród tysięcy listów otrzymanych z okazji 91 urodzin mój list został zauważony i wyróżniony królewską odpowiedzią – mówi Maciej Lewandowski.

tekst p. prof. Dorota Haraf

Dodał: Ewelina Story       20 września 2017r.
PODSUMOWANIE INTEGRACJI W KULCE

 

Zwyczajem praktykowanym w naszej szkole od wielu lat jest wrześniowa integracja uczniów klas I.

W tym roku pierwszoklasiści mieli okazję poznawać siebie i swoich wychowawców podczas zajęć, które odbywały się 5 i 6 września w położonym w pobliżu Szczytna Ośrodku Wypoczynkowym KULKA.

Oprócz typowych zabaw ułatwiających zgranie się klasom I w programie znalazły się i inne rozrywki. Odważni mogli spróbować swoich sił w parku linowym czy na ściance wspinaczkowej.

Oby takie wejście w nowy rok szkolny sprawiło, że będzie on przyjemniejszy i zapoczątkuje piękny rozdział w życiu naszych „kotków”. 

kliknij    tutaj    lub     w   zdjęcie,
by zobaczyć integrację klasy 1B ->>
 

informację przygotowała
p. prof. Anna Doroszko

 


Dodał: Mirosław Gutowski       13 września 2017r.
Tak integrowała się 1C !!!
Dodał: Mirosław Gutowski       13 września 2017r.
Żerom wskoczył na 98,2%

 Z przyjemnością informujemy, że po sierpniowej sesji maturalnej nasza szkoła uzyskała rewelacyjną zdawalność 98,2%. 
Jeszcze raz gratulujemy maturzystom, którzy uzyskali tak świetny wynik.

Dodał: Mirosław Gutowski       12 września 2017r.
Integracja, integracja 1A - Kulka.

foto: p.prof. Ewa Reut

 

 

Dodał: ZM       11 września 2017r.
NOWY ROK SZKOLNY

   Szanowni uczniowie naszego Liceum!

      Rok szkolny 2017/2018 rozpoczynamy uroczystą akademią dnia 4 września 2017 roku o godzinie 9.00.   fotorelacja >>> Foto: Klaudia Mandziak kl. 2A


      Rodziców uczniów klas I i klas III zapraszamy serdecznie na pierwsze w nowym roku szkolnym zebranie z rodzicami, które odbędzie się 7 września 2017 roku o godzinie 16.00.

Zapraszamy!

 

Dodał: ZM       28 sierpnia 2017r.
OBÓZ INTEGRACYJNY

W dniach 5-6 września odbędzie się obóz integracyjny dla uczniów klas pierwszych, w miejscowości Kulka k. Szczytna.

Proszę o dokonywanie wpłat w sekretariacie szkoły w wysokości 230zł, do 21 sierpnia.

 

Dodał: Mirosław Gutowski       18 sierpnia 2017r.

98,2 %
ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2017r.
W NASZYM LO

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
CERTYFIKATY