Nasza tegoroczna maturzystka Zuzanna Turuta osiąga nie tylko bardzo dobre wyniki w nauce. Na szczególne wyróżnienie zasługują jej uczciwość, skromność, szlachetność i wrażliwość – cechy, którymi wykazała się na wycieczce na Lazurowe Wybrzeże.
Podczas zwiedzania Muzeum Oceanograficznego w Monako Zuzia znalazła 300 euro. Natychmiast oddała je pracownikom muzeum. Pracownicy byli pod dużym wrażeniem jej postawy i obiecali, że jeśli w ciągu 14 dni nikt nie zgłosi zaginięcia takiej kwoty, pieniądze zostaną odesłane na wskazany przez nią adres.
Jesteśmy dumni z wzorowej postawy Zuzi. Cieszymy się, że jej uczciwość została doceniona w Monako i że otrzymała obiecane 300 euro oraz słowa uznania.
Postawa Zuzi przyczyniła się do kształtowania pozytywnego wizerunku Polaków za granicą i jest wzorem do naśladowania!
Serdecznie gratulujemy Zuzi i jej rodzicom.
Życzymy sukcesów na maturze i realizacji planów życiowych. Powodzenia!
Uczniowie z klasy III c wzięli udział w żywej lekcji biologii, podczas której swoją pasją dzielił się uczeń naszej szkoły - Paweł Olszewski.
Paweł ma w swojej prywatnej kolekcji mnóstwo egzotycznych zwierząt i chętnie o nich opowiada rówieśnikom, wprowadzając ich w świat tajników przyrody. Bardzo wysoki poziom merytoryczny tych prelekcji, oparty na wiedzy i doświadczeniu, wzbudza ciekawość poznawczą, radość i ekscytację oraz porywa innych, a nade wszystko pozwala skonfrontować posiadaną wiedzę teoretyczną z praktyką.
Tematem były bezkręgowce, a dokładnie motyle nocne, które można znaleźć w lasach Azji Południowo - Wschodniej.
Actias dubernardi - ćma księżycowa oraz Pawica atlas - nocny motyl, uznawany za trzecią pod względem wielkości ćmę świata. Oba niesamowicie piękne.
Pawłowi gratulujemy i mamy nadzieję, że ten stan flow udzieli się innym uczniom, bo nic tak nie uskrzydla jak pasja:))
Uczeń z pasją, to szkoła z pasją!
autor: p.prof. Aneta Roś - Kozłowska
15 kwietnia odbyły się I Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Bartoszyckiego Szkół Ponadpodstawowych w Szachach o Koronę Bolesława Chrobrego w ZS nr 1 w Bartoszycach. Turniejowi towarzyszyło wiele emocji i były to prawdziwe bitwy umysłów!
Zawody szachowe były też świetną okazją do integracji lokalnego środowiska szkolnego oraz popularyzacją gry w szachy w naszym powiecie.
Naszą szkołę reprezentowali:
25 kwietnia 2025r. był ostatnim dniem edukacji dla uczniów IV klas naszego Liceum. Najlepsi abiturienci otrzymali świadectwo ukończenia Liceum z wyróżnieniem oraz nagrody, a wszyscy wyróżniający się w szkolnej działalności - dyplomy. Podczas uroczystości nie zabrakło płomiennych przemówień, wzruszeń i brzmienia ostatniego dzwonka.
|
|
-->> obszerna fotorelacja Zuzanny Kobuszewskiej z uroczystości - w galerii
Uczniowie klas biologicznych uczestniczyli w Dniach Otwartych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
To wydarzenie wzbudza wiele pozytywnych emocji, gdyż uczniowie aktywnie uczestniczą w warsztatach, prelekcjach i pokazach przygotowanych przez kadrę uniwersytetu oraz studentów.
Jest to doskonała okazja, aby poznać realia studiów medycznych, zdobyć wiedzę, zwiedzić nowoczesne laboratoria i poczuć atmosferę uczelni.
Nasi uczniowie uczestniczyli w licznych zajęciach: Nauka szycia chirurgicznego, Samobadanie piersi, Zapisane w kościach - słowo o antropologii sądowej, wykładzie - Cukier? Wróg czy pomocnik?, a także zapoznali się z bogatą ofertą wydziałów i kierunków medycznych.
Wszyscy, pełni wrażeń i zmotywowani wrócili z wiedzą, która z pewnością pomoże im w podjęciu decyzji o przyszłych studiach i rozwoju kariery na kierunkach medycznych.
autor: p.prof. Aneta Roś - Kozłowska
Malowniczo położony po dwóch stronach Dunaju Budapeszt zachwycił uczestników wycieczki, która odbyła się w ubiegłym tygodniu. Czas wypełniło po brzegi zwiedzanie urokliwych zabytków, punktów widokowych, spacery po centrum stolicy Węgier, fotografowanie kamienic, słynnych mostów, pomników itd.
Kulminacyjnym punktem wycieczki był wieczorny rejs po Dunaju i podziwianie przepięknie oświetlonych domów i ulic. W ostatnim dniu odwiedziliśmy klimatyczne miasteczko słynące z produkcji marcepanu Szentendre i udaliśmy się do domu, zabierając ze sobą wiele cudownych wspomnień i kolorowych zdjęć.
p. prof. A. Kędzierska
Z dumą informujemy, że nasza uczennica Ula Sipko z klasy 4c, została laureatką etapu wojewódzkiego 40 Olimpiady Wiedzy Ekologicznej! GRATULUJEMY!
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej to prestiżowe wydarzenie, które odbywa się w Polsce od 40 lat. Jest to coroczna inicjatywa mająca na celu promowanie wiedzy i świadomości ekologicznej wśród młodzieży.
Nagrodą dla zwycięzców są indeksy na prestiżowe uczelnie wyższe.
5 kwietnia 2025, na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, odbyły się eliminacje wojewódzkie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, obejmujące etap pisemny i ustny.
W etapie wojewódzkim uczestniczyło 31 uczniów z 10 szkół, którzy uzyskali minimum 80% z testu na etapie szkolnym, do którego przystąpiło 1053 uczniów z 40 szkół. W naszej szkole wynik taki uzyskała także Julia Deluga i reprezentowała szkołę.
Ula, znalazła się wśród 7 wyróżnionych osób z naszego województwa i będzie uczestniczyła w czerwcu, w etapie krajowym olimpiady.
Trzymamy kciuki i życzymy kolejnego sukcesu a tym samym realizacji marzeń!
autor: p.prof. Aneta Roś - Kozłowska
Wycieczka marzeń
Takim mianem określili wycieczkę do Francji i Włoch jej uczestnicy, to znaczy młodzież ucząca się w naszym LO języka francuskiego. W ciągu tygodnia było wiele okazji, by sprawdzić swoje umiejętności lingwistyczne. Poza tym nie brakowało okazji do zachwycenia się Lazurowym Wybrzeżem: Niceą, Grass, Monako, Cannes czy Eze. Zjawiskowe widoki, budowle, śródziemnomorska roślinność i rzeczywiście lazurowa woda morska na zawsze pozostaną w pamięci. Podobnie jak przewodnik - pan Tomek, który zasypał nas ciekawostkami i zainteresował zwiedzaniem.
Wisienką na torcie były Mediolan i Werona - cudowne miasta włoskie z niepowtarzalnym klimatem, atmosferą swobody i pysznym jedzeniem. Żal było wyjeżdżać, ale mamy nadzieję, że wrócimy do Francji za rok.
p. prof. A. Kędzierska
W Bartoszycach odbył się turniej tańca, który zgromadził ponad tysiąc osób, w tym siedmiuset uczestników. To była odpowiedź młodzieży na potrzeby tancerzy oraz mieszkańców miasta.
lofan |
Studenci Politechniki Gdańskiej, na czele z naszym absolwentem - Bartoszem Falbą, przyjechali do Liceum, by zaprezentować słynną trójmiejską uczelnię i m.in. swój kierunek - budownictwo. Uczniowie klasy III a i IV a mogli usłyszeć ciekawe informacje o uczelni, życiu studentów oraz bogatej ofercie kierunków na Politechnice. Członkowie uczelnianego koła naukowego KOMBO przeprowadzili również interesujące doświadczenie symulujące drgania konstrukcji budynków i zademonstrowali sposoby neutralizacji niepożądanego rezonansu budowli. Prelekcja była zachetą do wyboru tego typu studiów. |